| | |
A | A | A
Piątek, 6 lipca 2018

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu

  |   Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek Nowy Sącz, gdzie spotkała się z wychowankami i opiekunami Rodzinnego Domu Dziecka nr 3.

 

Dzieci i nastolatkowie oprowadzili Pierwszą Damę po swoim domu, część z nich opowiedziała o wcześniejszych, trudnych doświadczeniach oraz o dorastaniu w nowej rodzinie. Wychowankowie podzielili się też ze swoim gościem dotychczasowymi osiągnięciami edukacyjnymi, planami na przyszłość i marzeniami.

 

Podczas wizyty Pierwsza Dama rozmawiała z rodzicami zastępczymi o idei pieczy zastępczej, budowaniu relacji i zaufania oraz codziennych wyzwaniach. Pierwsza Dama wyraziła podziw i szacunek dla empatii, troski i ogromnego serca jakimi każdego dnia wykazują się opiekunowie zastępczy.

 

Część spotkania, w której wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu oraz Urzędu Miasta została poświęcona m.in. kwestiom obowiązujących w Polsce procedur prawnych. Poruszono także temat uprawnień i obowiązków rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

 

Obecnie pod opieką placówki w Nowym Sączu znajduje się dziewięcioro dzieci, a synowie założycieli ośrodka, wraz z własnymi rodzinami również angażują się w pieczę zastępczą. (KS)

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30