przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ważne

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. // W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. //
| | |
A | A | A
Środa, 22 sierpnia 2018

Pierwsza Dama w Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland

  |   Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii

Małżonka Prezydenta odwiedziła Muzeum Dziedzictwa Polskiego w Auckland, gdzie spotkała się z nauczycielami polskich szkół w Nowej Zelandii.

 

Ekspozycję Muzeum zaprezentował Pierwszej Damie John Roy-Wojciechowski - były Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Auckland, założyciel Fundacji „Polskie Dziedzictwo w Nowej Zelandii”, której celem jest propagowanie polskiej kultury - historii, tradycji, sztuki - wśród mieszkańców Nowej Zelandii.

 

Znajdująca się w siedzibie Fundacji izba muzealna została otwarta w lipcu 2004 r. Wśród wielu eksponowanych przedmiotów znajdują się kolorowe stroje regionalne, ręcznie wykonane wyroby z drewna, tkaniny i wyroby garncarskie, kolekcje znaczków pocztowych, kryształów, ikon i osobistych pamiątek. Można tu także poznać historię 733  polskich dzieci, tzw. Dzieci z Pahiatua, które w Nowej Zelandii znalazły schronienie podczas II wojny światowej.Obecnie Muzeum prowadzone jest przez córkę Jana Wojciechowskiego, Ellen, która także wzięła udział w spotkaniu. 

 

Małżonka Prezydenta rozmawiała z przedstawicielami nauczycieli szkół polskich w Wellington, Christchurch i Auckland. Agata Kornhauser-Duda w swojej działalności wiele uwagi poświęca dzieciom i młodzieży szkolnej  ze względu na wieloletnie doświadczenie zawodowe. Podczas wizyt zagranicznych, na których towarzyszy Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, zawsze chętnie odwiedza uczniów  i nauczycieli w przeróżnych placówkach oświatowych rozsianych po całym świecie. Od środy Para Prezydencka przebywa z wizytą oficjalną w Nowej Zelandii. (WP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.