| | |
A | A | A
Piątek, 5 października 2018

Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  |   Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni

Jakość życia osób starszych oraz wartość aktywizacji społecznej seniorów były jednymi z tematów piątkowego spotkania Małżonki Prezydenta w województwie małopolskim.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama: Naturalną postawą w społeczeństwie powinna być solidarność pokoleniowa Październik rozpoczął się od obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który Pierwsza Dama spędziła z seniorami w Jaworznie. W piątek, na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni, Agata Kornhauser-Duda odwiedziła słuchaczy uczelni, z którymi rozmawiała m.in. o jakości życia osób starszych i  promowaniu w środowisku seniorów zdrowego i aktywnego stylu życia.

 

- Swoim podejściem do życia świecicie dobrym przykładem i mam nadzieję, ze swoim optymizmem i dynamizmem zarażacie innych, którzy uwierzą, że również oni mogą spełnić marzenia, że wiek nie jest barierą nie do przekroczenia – mówiła Pierwsza Dama, która była pełna podziwu dla aktywnej postawy i chęci rozwijania swoich pasji i zainteresowań przez seniorów. Podkreśliła, że spotkania ze słuchaczami UTW, które odbywały się już kilkakrotnie w Pałacu Prezydenckim, są dla niej zawsze niezwykle inspirujące.  - Dają Państwo świadectwo, że jesień życia nie musi być smutna, że może być czasem rozwijania własnych talentów i zainteresowań - dodała. 

 

 

Misją Uniwersytetu jest aktywizacja społeczna seniorów, wsparcie ich w samorealizacji oraz kształcenie w zakresie odpowiadającym potrzebom i zainteresowaniom słuchaczy. Uczelnia oferuje zajęcia w formie wykładów oraz ćwiczeń obejmujące m.in. historię powszechną, bankowość, prawo spadkowe, czy kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, a zajęcia dostępne są dla wszystkich seniorów, bez względu na posiadane wykształcenie.

 

- Jestem przekonana, że dzięki UTW w Alwerni coraz liczniejsi seniorzy pozostają aktywnymi uczestnikami wszystkich sfer życia. Tworzą Państwo ogromny kapitał społeczny. Państwa atuty to połącznie doświadczenia życiowego ze współczesnością, tradycji z nowoczesnością, to ciekawość świata i rozwaga - zaznaczyła Pierwsza Dama. 

 

Szczególnie istotna dla osób starszych jest możliwość rozwijania swojego potencjału poprzez równy dostęp do kulturalnych, edukacyjnych czy rekreacyjnych zasobów społeczeństwa. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Alwerni prowadzi także warsztaty teatralne i muzyczne, organizuje wyjścia do teatru i kina oraz wycieczki, a także zapewnia seniorom wiele innych aktywności.

 

 

Seniorzy podczas spotkania dyskutowali nt. korzyści, jakie niesie stały rozwój intelektualny oraz aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Na prośbę słuchaczy Agata Kornhauser-Duda opowiadała o działalności Pierwszej Damy m.in. wizytach zagranicznych i specyfice spotkań z małżonkami innych przywódców.

 

Wśród seniorów byli emerytowani nauczyciele, którzy z łatwością znaleźli wspólny język z Pierwszą Damą jako pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Pani Prezydentowa z radością opowiadała o własnej praktyce i misji dydaktycznej, ale także o spostrzeżeniach co do różnych systemów edukacyjnym w krajach, które odwiedza podczas wizyt oficjalnych.

 

8 października Uniwersytet w Alwerni rozpoczyna kolejny rok swojej działalności – z tej okazji Pierwsza Dama życzyła słuchaczom  sukcesów i satysfakcji, zarówno na uczelni, jak i w życiu osobistym oraz zwykłej, codziennej radości płynącej ze wspólnej pracy i spędzania razem czasu. - Niech ten rok będzie dla Państwa bardzo szczęśliwy i przyniesie Państwu tylko dobre chwile – zakończyła Agata Kornhauser-Duda. (KS/WP)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31