| | |
A | A | A
Piątek, 19 października 2018

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego w Sukmaniu

Małżonka Prezydenta odwiedziła województwo małopolskie, gdzie w Placówce Wsparcia Dziennego spotkała się z dziećmi i młodzieżą.

 

Nowopowstały ośrodek w Sukmaniu świadczy pomoc w sprawowaniu podstawowych funkcji rodziny. Pod jego opieką znajdują się dzieci i młodzież wymagające kształcenia specjalnego. Agata Kornhauser-Duda chętnie przyjrzała się działalności placówki, w której prowadzone są zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, dydaktyczno-wyrównawcze oraz terapie. Kierownictwo ośrodka oprowadziło swojego gościa po budynku pokazując m.in. sale logopedyczną i dydaktyczną. Małżonka Prezydenta poznała młodych ludzi, z którymi rozmawiała o różnych sposobach spędzania czasu oraz o ich doświadczeniach wyniesionych ze szkoły i domu rodzinnego. Podczas wspólnego obiadu podopieczni ośrodka opowiedzieli Pierwszej Damie o koloniach oraz o wyjściach kulturalnych i rozrywkowych organizowanych przez placówkę.

 

Udział w dodatkowych przedsięwzięciach pomaga budować zdrowe relacje społeczne, rozbudza ciekawość poznawczą oraz kształci. Uczestnicząc w wydarzeniach w ośrodkach kultury i sztuki dzieci i młodzież spędzają wartościowo czas, poszerzają światopogląd i wypracowują pożądane zachowania społeczne. Podopieczni placówki w rozmowie z Pierwszą Damą przyznali, że wśród niepraktykowanych wcześniej form rozrywki znajdują inspirację do dalszego rozwoju.

 

Dzieci opowiedziały o zwierzętach domowych, ulubionych zabawach i potrawach. Były ciekawe czy Agata Kornhauser-Duda lubi piec ciasta, jak poznała Pana Prezydenta i czy podoba się jej okolica Sukmania. Z entuzjazmem opowiadały też o pasji do sportu, muzyki i planach na dalekie podróże. Agata Kornhauser-Duda przybliżyła charakter wyjazdów zagranicznych i krajowych w roli Pierwszej Damy oraz wspominała niedawne wizyty oficjalne w Rzymie i Zurychu. Z najstarszą uczestniczką spotkania rozmawiała o studiach psychologicznych i polskich uczelniach wyższych. Pierwsza Dama zachęcała także do udziału w różnych formach aktywności w społeczności lokalnej, które wpisują się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Agata Kornhauser-Duda zapoznała się również ze specyfiką pracy z dziećmi będącymi w trudnej sytuacji szkolnej i społecznej. Z pomocy placówki korzystają rodziny opiekujące się dziećmi niepełnosprawnymi, zagrożone ubóstwem, czy wykluczeniem społecznym oraz mierzące się z trudnościami opiekuńczo-wychowawczymi. W ramach działań ośrodka dzieciom zapewniany jest transport do placówki i do domu oraz gorący posiłek.

 

Zobacz także: Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką [PL/ENG] Na zakończenie wizyty Pierwsza Dama dołączyła do ulubionych zajęć terapeutycznych dzieci. Praca z border collie Brawą zwiększa efektywność rehabilitacji w Placówce Wsparcia Dziennego oraz tworzy pozytywną relację pomiędzy uczestnikami spotkań a psem. Dogoterapia pomaga radzić sobie z trudnymi emocjami, zapewnia bliskość, łagodzi poczucie samotności i lęku. Dzieci dowiadywały się też, że psy pełnią ważne funkcje w bezpieczeństwie i ratownictwie. Pierwsza Dama opowiedziała o czworonogach, które odwiedziły Pałac Prezydencki podczas  pikniku „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”.

 

Placówka Wsparcia Dziennego w Sukmaniu jest projektem realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojniczu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30