| | |
A | A | A
Czwartek, 15 listopada 2018

Uczniowie z Krakowa przyjechali do Małżonki Prezydenta

  |   Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa.

Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Jedną z tradycji Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 107 jest udział w akcjach charytatywnych, o czym młodzież opowiadała Małżonce Prezydenta. Uczniowie angażowali się m.in. w zbiórkę pieniędzy i darów dla polskich dzieci dotkniętych chorobami lub pochodzących z niezamożnych rodzin i domów dziecka na terenie Białorusi i Litwy. Pierwsza Dama opowiedziała o zbliżającej się akcji „Szlachetna Paczka”, którą w tym roku również wesprze Para Prezydencka.

 

W siedzibie głowy państwa szczególne wrażenie na uczniach wywarł Okrągły Stół, który w czasie historycznych obrad znajdował się w Sali Kolumnowej. Obecnie, ze względu na ciągłe wykorzystanie najbardziej reprezentacyjnego pomieszczania Pałacu Prezydenckiego, stół można oglądać w prawym skrzydle budynku. Przy Okrągłym Stole odbyła się też międzynarodowa konferencja potępiająca terroryzm, zorganizowana po zamachach 11 września 2001 roku.

 

Uczniowie byli ciekawi, jak wygląda codzienne życie w Pałacu Prezydenckim i którą salę Agata Kornhauser-Duda lubi najbardziej. Małżonka Prezydenta pytała młodych ludzi o ich plany dotyczące dalszej edukacji. Przy okazji rozmowy miała także okazję udzielić wskazówek, gdyż sama jest pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem.

 

Krakowska placówka prowadzi Oddziały Integracyjne, które wspomagają indywidualny rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczą tolerancji, wrażliwości i otwartości. Koncepcja pracy w klasie integracyjnej różni się od tradycyjnej, a program nauczania jest dostosowany do możliwości każdego dziecka. (KS)

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31