| | |
A | A | A
Piątek, 16 listopada 2018

Małżonka Prezydenta: Patriotyzm to troska o dobro wspólne

  |   Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej zaprosili Pierwszą Damę do Milówki w gminie Wojnicz Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej zaprosili Pierwszą Damę do Milówki w gminie Wojnicz Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej zaprosili Pierwszą Damę do Milówki w gminie Wojnicz Agata Kornhauser-Duda w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przedstawiła przedszkolakom Legendę o Czechu, Lechu i Rusie Agata Kornhauser-Duda w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przedstawiła przedszkolakom Legendę o Czechu, Lechu i Rusie Agata Kornhauser-Duda w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przedstawiła przedszkolakom Legendę o Czechu, Lechu i Rusie Maluchy entuzjastycznie dzieliły się swoją wiedzą nt. Polski, godła i biało-czerwonej flagi Maluchy entuzjastycznie dzieliły się swoją wiedzą nt. Polski, godła i biało-czerwonej flagi Maluchy entuzjastycznie dzieliły się swoją wiedzą nt. Polski, godła i biało-czerwonej flagi Pierwsza Dama wysłuchała koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Milówce i Filii Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Domosławicach Pierwsza Dama wysłuchała koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Milówce i Filii Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Domosławicach Pierwsza Dama wysłuchała koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Milówce i Filii Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Domosławicach Pierwsza Dama wysłuchała koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Milówce i Filii Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Domosławicach Pierwsza Dama wysłuchała koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Milówce i Filii Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Domosławicach Pierwsza Dama wysłuchała koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Milówce i Filii Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Domosławicach Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda spotkała się z nauczycielami, przedstawicielami rady rodziców oraz lokalnych władz Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda spotkała się z nauczycielami, przedstawicielami rady rodziców oraz lokalnych władz Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda spotkała się z nauczycielami, przedstawicielami rady rodziców oraz lokalnych władz

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zakończyły się 11 listopada. Świętujemy przez cały 2018 rok i z tej okazji do Milówki w województwie małopolskim przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej zaprosili Pierwszą Damę. Przeczytała ona najmłodszym dzieciom Legendę o Czechu, Lechu i Rusie, a później wysłuchała koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej.

 

W piątek Agata Kornhauser-Duda w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przedstawiła przedszkolakom Legendę o Czechu, Lechu i Rusie. Maluchy entuzjastycznie dzieliły się swoją wiedzą nt. Polski, godła i biało-czerwonej flagi. Opowiadały w jaki sposób razem z bliskimi obchodziły niedawne święto niepodległości i jak chciałyby wspierać swój kraj, kiedy dorosną. Małżonka Prezydenta rozmawiała z dziećmi również o książkach, zwyczaju czytania na głos, ulubionych bajkach i legendach.

 

Według badań CBOS co trzeci dorosły Polak w ogóle nie czyta książek. A warto o nich pamiętać od najmłodszych lat, gdyż osoby, które w dzieciństwie miały regularny kontakt z literaturą, znacznie częściej, niż pozostali deklarują, że też codziennie czytają dzieciom. Oddział Przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Faustyny w Milówce od dwóch lat promuje czytelnictwo w ramach ogólnopolskiej akcji. Rozmawiając z Pierwszą Damą dzieci radośnie wspominały bajki, które czytali im rodzice i nauczyciele podczas obu edycji wydarzenia. Przedszkolaki obiecały, że częściej będą prosić bliskich o wspólne czytanie w domach, bo lubią wykorzystywać swoją wyobraźnię i chcą uczyć się nowych słów. - Wystarczy nawet piętnaście minut dziennie - zapewniała Agata Kornhauser-Duda.

 

 

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda odwiedziła podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego Następnie Pierwsza Dama wysłuchała koncertu pieśni patriotycznych. - Gratuluję pięknego występu, który tak wspaniale wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - mówiła Małżonka Prezydenta do uzdolnionych młodych wykonawców. Dzięki uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Milówce i Filii Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Domosławicach na scenie wybrzmiały m.in. „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Warszawianka”, czy „Być bliżej Ciebie chcę”. - Świat jest mały - żartowała Małżonka Prezydenta - ponieważ miałam przyjemność gościć uczniów ze szkoły muzycznej w Domosławicach w Pałacu Prezydenckim. Placówka w Milówce prócz opieki przedszkolnej i nauczania na poziomie szkoły podstawowej prowadzi edukację muzyczną w filii szkoły muzycznej, co jest chlubnym ewenementem w liczącej kilkuset mieszkańców wsi. Ich zapał oraz niezwykła atmosfera panująca w całej społeczności pozytywnie wyróżniają tę małopolską gminę. - Nie tak dawno miałam okazję być w gminie Wojnicz: w Sukmaniu - opowiadała Pierwsza Dama. - Stąd wiem, że wszyscy tu tworzą wspaniałą wspólnotę! Szalenie mnie to cieszy - akcentowała. - Powinniście Państwo być dumni z tego, że mieszkacie właśnie tutaj. To zaszczyt i ogromna radość, że mogę dziś wyrazić moją wdzięczność i ogromny szacunek za to, co Państwo robicie - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda. Dodała, że działanie na rzecz innych, troska i solidarność są wspaniałymi przejawami miłości do Ojczyzny oraz patriotyzmu.

 

 

Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda spotkała się z nauczycielami, przedstawicielami rady rodziców oraz lokalnych władz. Gospodarze opowiedzieli Pierwszej Damie o historii placówki, której działalność została wznowiona dzięki determinacji i zaangażowaniu mieszkańców oraz wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Pierwsza Dama podziękowała prezes organizacji, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom za wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotyzmu i poczuciu dumy narodowej. (KS)

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31