| | |
A | A | A
Wtorek, 9 lutego 2016

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami

  |   Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami

Pierwsza Dama gościła w Pałacu Prezydenckim Przedstawicielki Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, które przebywają w Warszawie w związku z obchodami Światowego Dnia Chorego. Panie przedstawiły działania na rzecz walki z rakiem piersi, które realizowane są w Klubach Amazonek w całym kraju oraz inicjatywy poprawiające jakość życia Amazonek po mastektomii i leczeniu. Spotkanie było również okazją do omówienia dotychczasowych ogólnopolskich kampanii realizowanych przez Federację, a także przedstawienia planów i wyzwań na najbliższy czas.

 

Przedstawicielki Amazonek podzieliły się z Pierwszą Damą również osobistymi doświadczeniami związanymi z rozpoznaniem choroby i procesem leczenia. Opowiedziały o tym, jak choroba zmieniła ich życie oraz dlaczego angażują się społecznie w akcje na rzecz innych kobiet i ich rodzin.

 

Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” to organizacja pozarządowa, działająca na rzecz kobiet po leczeniu raka piersi, która skupia niemal 190 Klubów z całej Polski. Jest organizacją skupiającą w klubach kobiety nie tylko walczące z własną chorobą, ale również pragnące służyć innym. Federacja jest członkiem międzynarodowych organizacji „Reach to Recovery” oraz Europejskiej Koalicji Pacjentów z Chorobami Nowotworowymi. Celem Federacji jest wszechstronne działanie na rzecz kobiet z rakiem piersi. Organizacja realizuje swoje cele poprzez koordynowanie działalności klubów i stowarzyszeń zrzeszających kobiety po mastektomii w całej Polsce. Organizuje szkolenia profesjonalistów, rehabilitantów, psychologów, liderek oraz ochotniczek.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31