| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 marca 2016

Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie

  |   Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie Pierwsza Dama odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie

W poniedziałkowe południe Agata Kornhauser-Duda zawitała do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie spotkała się ze społecznością szkolną i rodzicami uczniów. Wychowankowie wyszkowskiego ośrodka powitali Pierwszą Damę występem artystycznym i obdarowali statuetką „Przyjaciel Ośrodka”.

 

Pierwsza Dama, rozpoczynając swoje wystąpienie, powiedziała: „Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice i Nauczyciele, w ubiegłym roku miałam zaszczyt poznać i gościć w Pałacu Prezydenckim wychowankę tutejszego Ośrodka – Wiktorię, a także Panią Dyrektor i Panie nauczycielki. Już wtedy dowiedziałam się, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie to miejsce wyjątkowe. Z wielką przyjemnością przyjęłam zaproszenie od Pani Dyrektor, która bardzo ciekawie opowiadała mi o Was, drogie dzieci, dlatego bardzo chciałam Was poznać i zobaczyć, jak tutaj pracujecie i odpoczywacie”. Zobacz także: Pierwsza Dama na wernisażu prac Wiktorii Szulkowskiej

 

Agata Kornhauser-Duda zwróciła się również do nauczycieli: „Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy nauczyciele, wiem, jak wiele radości i satysfakcji przynosi nasz zawód, nawet wtedy, gdy pojawiają się trudności. Zdaję sobie sprawę, że Państwo tych trudnych chwil nie jesteście pozbawieni, a Wasza praca z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością – o czym jestem głęboko przekonana – jest zapewne bardzo wymagająca. Dlatego przyjmijcie – proszę – moje uznanie i szacunek za Wasze zaangażowanie. Państwa zapał, niesamowita atmosfera, która tutaj panuje, a także wielka życzliwość i otwartość wobec dzieci tworzą to miejsce, przynosząc doskonałe efekty”.

 

Małżonka Prezydenta RP miała możliwość zapoznania się z różnymi formami pracy z dziećmi z niepełnosprawnością, a także uczestniczyła m.in. lekcjach nauczania zintegrowanego dzieci z autyzmem, w zajęciach dogoterapii czy lekcjach fizyki i historii z wykorzystaniem tablic interaktywnych.

 

Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie była również okazją do rozmów z wychowankami i rodzicami uczniów podczas świątecznych warsztatów, na których powstawały wielkanocne palmy i dekoracje. 

 

Na zaproszenie starszych wychowanków, którzy w ośrodku uczą się różnych zawodów, Małżonka Prezydenta RP zwiedziła internat i degustowała wypieki przygotowane przez uczniów klas kucharskich.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31