| | |
A | A | A
Środa, 30 września 2015

Agata Kornhauser-Duda na inauguracji roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

  |   Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie Pierwsza Dama na inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Pierwsza Dama uczestniczyła w inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej – najstarszej polskiej uczelni pedagogicznej.

 

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj uczestniczyć wraz z Państwem w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego. Przez całe moje dotychczasowe życie zawodowe zajmowałam się edukacją młodzieży. Dlatego obecny, jesienny czas, kiedy szkoły i uczelnie wznawiają działalność po przerwie wakacyjnej, był i jest dla mnie szczególnie ważny (...) – powiedziała Agata Kornhauser-Duda zwracając się do profesorów, studentów i wszystkich zgromadzonych gości. – Spoczywają na mnie teraz inne obowiązki, związane z urzędem pełnionym przez mojego męża, ale to nie znaczy, że sprawy nauczycieli przestały mnie interesować. Przeciwnie: będę nadal nimi się zajmować. Uważam bowiem, że to zawód wyjątkowy, który nie jest tylko pracą, lecz – powołaniem – zaznaczyła Pierwsza Dama.

 

Agata Kornhauser-Duda wskazała, że każda uczelnia pedagogiczna przygotowuje swoich studentów do przekazywania wiedzy, uczy, jak znajdować w młodych ludziach talenty i jak rozwijać ich mocne strony. Podkreśliła szczególną rolę Akademii Pedagogiki Specjalnej. - Tutaj studenci przygotowują się również do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością i do pracy z osobami przewlekle chorymi, w tym z dorosłymi. Tutaj kształci się ludzi, by w pracy – będąc w obliczu słabości, bólu i cierpienia – znajdowali w drugim człowieku przestrzeń do rozwoju, na miarę jego możliwości – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. – Wiem, że w tym procesie potrzeba wyjątkowej wrażliwości, by skutecznie wspierać osoby chore i niepełnosprawne, aby rozwijały swój potencjał i nie były marginalizowane – podkreśliła.

 

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej jest najstarszą uczelnią o profilu pedagogicznym w Polsce. Przesłanie jej patronki, które brzmi „nie ma kaleki – jest człowiek” stało się misją uczelni, która przygotowuje pedagogów specjalnych i nauczycieli pracujących na rzecz osób z różnorodnymi rodzajami niepełnosprawności w duchu poszanowania ich ludzkich i obywatelskich praw.

 

Obecnie na dwóch wydziałach w ramach sześciu kierunków studiuje ponad 7000 studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Uczelnia prowadzi także wiele studiów kwalifikacyjnych i podyplomowych.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31