przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
| |
A | A | A
Środa, 1 września 2010

Anna Komorowska na inauguracji roku szkolnego 2010/2011 na Mazurach

fot.
  |   Pierwsza Dama Anna Komorowska na inauguracji roku szkolnego 2010/2011 na Mazurach

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska wzięła udział w inauguracji roku szkolnego 2010/2011 w Lisach i Baniach Mazurskich (Warmińsko-Mazurskie).

 

W niewielkiej szkole w Lisach, do której uczęszczają także dzieci mniejszości ukraińskiej, uczy się ok. 50 uczniów. Dyrektor placówki Barbara Kamińska podkreślała, że przyjazd Pierwszej Damy to dla tak małej szkoły wielki zaszczyt.

 

Zdaniem Anny Komorowskiej nauka w takich małych szkołach przynosi "duże korzyści dla młodzieży", bo wszyscy się znają i wiedzą, jak sobie pomagać. - Tego nie ma w dużych szkołach w miastach - mówiła podczas spotkania z uczniami, zachęcając ich do "ciężkiej pracy" podczas roku szkolnego. - Wasz los jest w waszych rękach - mówiła Anna Komorowska.

 

Pierwsza Dama przekazała placówce laptopa. Gospodarze obdarowali Pierwszą Damę tradycyjnymi regionalnymi wypiekami - sękaczem i mrowiskiem.

 

Małżonka prezydenta wzięła również udział w inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich. W tamtejszej podstawówce i gimnazjum uczy się w sumie prawie 300 uczniów. Prezydentowa przekazała placówce rzutnik.

 

- Wasz los jest w waszych rękach - mówiła podczas spotkania z uczniami tej placówki, zachęcając także i ich do rzetelnej nauki.

 

(PAP)

Poleć znajomemu

Sieci społecznościowe

Zgłoś błąd