przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 14 grudnia 2017

List Pierwszej Damy z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tyrawie Wołoskiej

Do Uczestników
obchodów jubileuszu 70-lecia istnienia
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Tyrawie Wołoskiej

 

 

Szanowni Państwo!

 

Bardzo serdecznie dziękuję za miłą dla mnie pamięć i zaproszenie na  obchody 70-lecia istnienia Państwa Szkoły. Ogromnie żałuję, że nie mogę uczestniczyć w tej doniosłej uroczystości, ale zapewniam, że jestem z Państwem myślami.


Siedemdziesiąt lat w życiu szkoły to długi okres i długa historia, w której mieszczą się, obok codziennej pracy pedagogicznej, również wspólne inicjatywy i działania dla najbliższego środowiska i dla dobra swojego urokliwego i malowniczego regionu. Składam więc wszystkim Państwu moje gorące gratulacje za podtrzymywanie tradycji i charakteru miejsca, w którym Państwo żyją oraz za wysiłki, żeby wiedzę tę przekazywać dzieciom i zarażać je chęcią do głębszego poznawania swoich korzeni i lokalnej spuścizny kulturowej.  


Taka rocznica stanowi doskonałą okazję do odświeżenia wspomnień oraz zaprezentowania osiągnięć kadry pedagogicznej i uczniów. Jest to również wyjątkowa sposobność, aby wyrazić wdzięczność i podziękowanie dyrekcji i nauczycielom za poświęcenie i trud wkładane w rzetelne i patriotyczne wychowanie młodego pokolenia Polaków.


Chciałam też przyłączyć się do składanych dzisiaj Państwu życzeń i wielu ciepłych słów, które zostaną wypowiedziane pod adresem całej społeczności szkolnej. Życzę też wszystkim Państwu wspaniałych obchodów jubileuszowych, gronu pedagogicznemu dalszych sukcesów w pracy, a uczniom satysfakcji z osiąganych wyników w nauce oraz dużo radości na co dzień w tych przyjaznych murach.


Niech Państwa patronka, Maria Konopnicka, jedna z naszych najwybitniejszych poetek i autorka popularnych wierszy dla dzieci, czuwa nad Szkołą w następnych latach jej istnienia.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.