przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 17 czerwca 2016

List Pierwszej Damy z okazji Wielkiej Gali Finałowej 3. edycji edukacyjnego projektu "Wilanów dla młodych talentów"

Do Uczestników Wielkiej Gali Finałowej

3. edycji edukacyjnego projektu 

Wilanów dla młodych talentów

 
 
 
Szanowni Państwo,
 
Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich obecnych na dzisiejszym uroczystym rozdaniu nagród laureatom trzeciej odsłony projektu rekonstrukcji strojów staropolskich pn. Wilanów dla młodych talentów, który w tym roku poświęcony został królowi Janowi III i jego małżonce Marii Kazimierze.  
 

Ogromnie żałuję, że nie jestem tu razem z Państwem i nie mogę osobiście pogratulować sukcesu, jaki odnieśli zwycięzcy.

 

Cieszę się ogromnie, że na dzisiejszej Gali spotyka się grono utalentowanych uczniów i studentów kierunków projektowania ubioru. Konkurs, który z powodzeniem prowadzi już od trzech lat Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, pozwala na wyłonienie i zaprezentowanie najlepszych prac z dziedziny krawiectwa historycznego, interpretacji historycznych ubiorów i tworzenia własnych koncepcji przez jego uczestników. Ta bezcenna inicjatywa podnosi kompetencje zawodowe młodych ludzi, popularyzując równocześnie dawną polską kulturę dzięki odkrywaniu oryginalności jej wzornictwa i przywoływaniu ważnych postaci historycznych z przedstawianego okresu. Chciałabym zatem gorąco pogratulować wilanowskiemu Muzeum, które w ten sposób sprawuje mecenat nad zanikającymi już umiejętnościami i artyzmem minionych wieków.

 

Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa i życzę, by ten unikalny projekt był kontynuowany, by utalentowani młodzi ludzie mogli dalej tworzyć prawdziwe perełki dawnego krawiectwa.          

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.