przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 25 czerwca 2017

List Pierwszej Damy do uczestników Konferencji „Uzależnienia w regionie świętokrzyskim. Wyzwania profilaktyki i terapii”

Do Uczestników
Konferencji „Uzależnienia w regionie świętokrzyskim.

Wyzwania profilaktyki i terapii”

 

Szanowni Państwo!

 

Cieszę się, że w Ośrodku „San Damiano” w Chęcinach zostało zorganizowane spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi. Bardzo żałuję, że nie mogę w nim uczestniczyć razem z Państwem.


Problem uzależnień od środków psychoaktywnych dotyka wiele osób niezależnie od wieku i warunków życiowych. Jest problemem bardzo bolesnym dla samych uzależnionych, ale też ich rodzin i otoczenia. Każda inicjatywa, dzięki której można pomóc tym osobom w wyjściu z nałogu zasługuje na słowa uznania i poparcia. Ośrodek „San Damiano” jest właśnie takim miejscem, gdzie cud uzdrawiania odbywa się na co dzień. Bracia Franciszkanie poświęcają czas uzależnionym, pełniąc misję przywracania ich do trzeźwego życia. Dzięki ich staraniom i społecznie pożytecznej działalności odnowiona zostaje wiara w ludzką siłę i wolę do stawiania czoła słabościom. To wyciąganie pomocnej dłoni w stronę potrzebującego, braterstwo i otwartość na bliźniego są ideami, które przyświecają od lat zakonowi Franciszkanów.


Pragnę zatem Braciom oraz pomagającym im osobom świeckim podziękować za zaangażowanie w niesienie pomocy tym, od których odwróciło się społeczeństwo. Państwa codzienna praca uwalnia ich od nałogu, by mogli dalej godnie żyć.


Bardzo gorąco wszystkich Państwa pozdrawiam i życzę owocnych rozmów oraz wymiany doświadczeń w leczeniu uzależnień.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.