przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 9 września 2017

List Pierwszej Damy do Gospodyń zgromadzonych na VII Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich

Do Gospodyń zgromadzonych
na VII Ogólnopolskim Zjeździe
Kół Gospodyń Wiejskich
i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich

 

Szanowne Panie!

 

Licheń Stary dziś i jutro staje się miejscem ważnego wydarzenia dla środowiska kobiet wiejskich z całej Polski - VII Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich.


Cieszę się bardzo, że spotykają się Panie, by we własnym kobiecym gronie spędzić pogodnie ten czas nie tylko na prezentacji dorobku kulturowego regionów, z których Panie pochodzą, ale też na wspólnej modlitwie w Bazylice Licheńskiej. W maju zeszłego roku miałam to szczęście i okazję do bliższego poznania owoców aktywności Pań, organizując spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich. Wyraziłam już wtedy mój podziw i uznanie dla niezwykłej energii, kreatywności i pasji, z jaką podchodzą Panie do tradycji. Przekonanie, że z niej wyrastamy, że jest ona wielką wartością, o którą należy dbać i trzeba pielęgnować, popycha Panie do codziennego działania i łączenia dawnych nurtów ze współczesnością. Dziękuję bardzo, Drogie Panie, za budowanie więzi lokalnej wspólnoty, o którą należy zabiegać, bo ma ona również wymiar ogólnopolski.

   
Proszę też Panie, które zostaną nagrodzone w konkursie „Gospodyni Roku 2017”, o przyjęcie gorących gratulacji. Dziękuję jeszcze raz za wszystko, co Panie robią i głęboko wierzę w to, że zapał i energia nigdy Pań nie opuszczą i przyczynią się do tego, że kolejne pokolenia Polaków, mając tak dobre wzorce wychowania, będą dumne z naszej kultury, która sięga głęboko korzeniami w tradycję wiejską.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.