przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 3 października 2017

List Pierwszej Damy z okazji Jubileuszu 80-lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Do Uczestników

80-lecia istnienia 

Państwowej Ogólnokształcącej

Szkoły Muzycznej II stopnia

im. Karola Szymanowskiego

w Katowicach

 

 

 

Szanowni Państwo!


Dziękuję  serdecznie  za  zaproszenie  na  uroczystą  inaugurację obchodów 80-lecia istnienia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ogromnie żałuję, że nie mogę uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu.

 

Gratuluję pięknego Jubileuszu. Państwa szkoła może poszczycić się ogromną tradycją i harmonijnym łączeniem edukacji ogólnokształcącej z muzyczną. Absolwenci Państwa szkoły  są znani i doceniani za granicą i swoim dorobkiem artystycznym przyczyniają się do sławienia wysokiego poziomy polskiej kultury i sztuki na świecie.


Gratuluję pedagogom, pod których czujnym okiem wychowankowie tak świetnie się rozwijają. Państwa osiemdziesięcioletni dorobek stanowi na pewno powód do wielkiej dumy, a mając za patrona Karola Szymanowskiego, którego 135. rocznica urodzin przypada właśnie dziś, placówka będzie nadal wspaniale się rozwijać i kształcić kolejne pokolenia uzdolnionej artystycznie młodzieży.


Pozdrawiam serdecznie uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy biorą udział w dzisiejszej uroczystości. Życzę Państwu wspaniałych obchodów jubileuszowych, dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej i wychowawczej. Życzę wszystkim uczniom, by lata spędzone w murach tej szkoły przynosiły satysfakcję i radość z osiągnięć w nauce, jak również późniejsze sukcesy sceniczne.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.