przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 20 października 2017

List Pierwszej Damy z okazji 40-lecia istnienia Polskiej Szkoły im. Jana III Sobieskiego w Wiedniu

Do Uczestników 40-lecia istnienia 

Polskiej Szkoły im. Jana III Sobieskiego

w Wiedniu

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na uroczystości przygotowane z okazji 40-lecia istnienia Państwa szkoły. Żałuję, że nie mogłam przyjechać do Wiednia, by razem z całą społecznością szkolną wziąć udział w tym wydarzeniu.

 

Gratuluję naprawdę pięknego Jubileuszu, który zmusza do refleksji i jest momentem, kiedy wracają wspomnienia, kiedy można spojrzeć wstecz na minioną historię i osiągnięcia. W swojej czterdziestoletniej historii Szkoła należycie wypełniała swoją rolę polskiej placówki edukacyjnej przy Ambasadzie RP w Wiedniu, dbając o wykształcenie uczniów poprzez dostarczanie im takiej samej wiedzy, jaką nabywają rówieśnicy w Polsce. Wychowankowie mogą więc czuć więź z krajem rodzinnym, pomimo oddalenia od jego granic. W wyniku wspólnej, wytężonej pracy dyrekcji z nauczycielami, dzieci noszą polskość w swoich sercach i dają wyraz na co dzień przywiązaniu do Ojczyzny.     

 

Życzę Państwu miłych uroczystości jubileuszowych, gronu pedagogicznemu dalszych sukcesów w pracy, a uczniom, by cieszyli się z osiągnięć w nauce i byli zawsze szczęśliwi w przyjaznych im murach szkolnych.

 

Gorąco Państwa pozdrawiam.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.