przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 25 października 2017

List Pierwszej Damy do wykonawców Młodej Polskiej Filharmonii

 

Do Wykonawców

7. Jesiennej Trasy Koncertowej

Młodej Polskiej Filharmonii

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Z wielką satysfakcją przyjęłam wiadomość, że Młoda Polska Filharmonia odbędzie wkrótce Siódmą Jesienną Trasę Koncertową. Prawdziwą dumą napawa mnie fakt, że w Państwa zespole od kilku lat harmonijnie współpracują ze sobą najzdolniejsi polscy muzycy najmłodszego pokolenia. Tego typu inicjatywy sprawiają, że młodzi artyści zyskują bezcenne dla każdego, poważnie traktującego swój zawód wykonawcy, doświadczenie estradowe. Godny podkreślenia jest fakt, że tegoroczna Jesienna Trasa Koncertowa prowadzić będzie przez sale trzech, liczących się w polskim życiu muzycznym filharmonii, a jej kulminacją stanie się koncert w prestiżowym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.  

 

Wielką zaletą jesiennych występów Młodej Polskiej Filharmonii oraz towarzyszącym jej obiecującym solistom – Celinie Kotz, Zuzannie Sosnowskiej i Aleksandrowi Dębiczowi – będzie i to, że polscy wykonawcy, kierowani przez swojego kreatywnego szefa Adama Klocka, zyskają okazję do współpracy z izraelskim altowiolistą Romanem Spitzerem. Możliwość nawiązania bezpośredniego, profesjonalnego kontaktu z uznanymi już na świecie wirtuozami, dla artystów dopiero wchodzących w swoje dorosłe życie zawodowe, to wartość trudna do przecenienia.

 

Bardzo cieszy mnie wybrany przez Państwa repertuar koncertów, na który obok dzieł uznanych mistrzów europejskich – Beethovena i Telemanna, złożą się również mniej znane, a warte cierpliwego promowania utwory wybitnych kompozytorów polskich – Wojciecha Dankowskiego i Karola Kurpińskiego. To dobrze, że w młodych polskich muzykach, praktycznie od samego początku istnieje potrzeba kultywowania rodzimego dziedzictwa artystycznego.

 

Wszystkim osobom zaangażowanym w Siódmą Jesienną Trasę Koncertową Młodej Polskiej Filharmonii życzę odniesienia spektakularnych sukcesów i zdobycia doświadczeń, które będą potem procentować w całej Państwa dalszej karierze.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.