Menu rozwijane

W weekend w Toruniu działała Mobilna Strefa Zdrowia, gdzie można było skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.
Szef KPRP Grażyna Ignaczak–Bandych wzięła udział w odbywających się w Toruniu uroczystościach 14. Dziękczynienia w Rodzinie.
Prezydent: Chcę podziękować za zbudowanie rodzinnej więzi, przenikniętej chrześcijańską miłością bliźniego, empatią i solidarnością, którą otoczyli Państwo przede wszystkim osoby najsłabsze, samotne, często pomijane i odrzucone.
Ponad 40 wizyt krajowych i 40 wizyt zagranicznych, 70 spotkań i wydarzeń międzynarodowych w Polsce, niemal 100 telefonicznych konsultacji ze światowymi przywódcami, 175 podpisanych ustaw, 8 zgłoszonych inicjatyw ustawodawczych – to niektóre z liczb opisujących drugi rok II kadencji prezydentury Andrzeja Dudy.
129 spotkań w Pałacu i Belwederze, 71 indywidualnych wizyt w kraju i 34 wspólnie z Prezydentem RP. 48 spotkań zdalnych, 18 wizyt zagranicznych oraz 62 udzielone patronaty honorowe to niektóre z liczb ilustrujących działalność Pierwszej Damy w 7. roku prezydentury Andrzeja Dudy.
Minister Małgorzata Paprocka wzięła udział w uroczystości upamiętniającej zdobycie przez Batalion „Zośka” obozu „Gęsiówka”.
Prezydent: Rzeź Woli niezmiennie pozostaje obrazem niewyobrażalnego zła oraz podeptania wszelkich ludzkich praw i zasad.
Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot wziął udział w uroczystości upamiętniającej mieszkańców stolicy, którzy zginęli w czasie Powstania Warszawskiego 1944.
Projekt Zdrowe Życie stanowi ważny wkład Pary Prezydenckiej w bezpieczeństwo zdrowotne Polaków – podkreślała Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP w internetowej telewizji wPolsce.pl.
Prezydent RP Andrzej Duda na podstawie art. 134 ust. 5 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mianował jedenastu oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie.
W najbliższy weekend Mobilna Strefa Zdrowia organizowana w ramach projektu Zdrowe Życie będzie gościła w Toruniu. Oferta badań i konsultacji będzie bardzo szeroka – poinformowała w Radiu Maryja Minister Grażyna Ignaczak–Bandych, Szef KPRP.
Administracja USA wydaje się głęboko zdeterminowana, by doprowadzić do rozstrzygnięć militarnych korzystnych dla Ukrainy – powiedział szef BBN Paweł Soloch po rozmowach z przedstawicielami administracji Joe Bidena w Waszyngtonie.
Sytuacja na Ukrainie i dalsze wsparcie dla tego państwa oraz postanowienia szczytu NATO ws. wzmocnienia wschodniej flanki to główne temat rozmów szefa BBN Pawła Solocha podczas jego wizyty w USA 3 i 4 sierpnia.
Andrzej Duda: Obóz zagłady Treblinka II był jednym z głównych miejsc eksterminacji Żydów w ramach akcji „Reinhardt”. Łączę się dzisiaj z Państwem, składając hołd pamięci ofiar największej w dziejach ludzkości zbrodni Holocaustu.
Prezydent RP Andrzej Duda w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Zeitung”: Ukraina broni także Niemiec.