Menu rozwijane

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Sześćdziesięciu trzech nowo powołanych sędziów oraz asesor sądowy złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.
Przed nami liczne konsultacje ws. sytuacji na Ukrainie. Prezydent Andrzej Duda spotka się z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – poinformował szef BBN Paweł Soloch.
W Pałacu Prezydenckim odbyło się siódme posiedzenie Rady do spraw Społecznych Narodowej Rady Rozwoju. Omówiono zagadnienia problemowe związane z koncepcją regulacyjną asystencji osobistej osoby z niepełnosprawnością.
Prezydent Andrzej Duda, jak co roku, wziął udział w charytatywnych zawodach w narciarstwie „12H Slalom Maraton Zakopane”. Podczas imprezy pozyskiwane są fundusze na wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością.
– Jesteśmy tu dzisiaj z dziećmi, z młodzieżą, jesteśmy tutaj dla nich – mówił Prezydent.
Minister Wojciech Kolarski – w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – wręczył odznaczenia państwowe działaczom opozycji demokratycznej związanym z ruchem Wolność i Pokój.
Ruch „Wolność i Pokój” był ważnym głosem, który przyczynił się do upadku komunizmu. Impulsem dla jego utworzenia był gest solidarności - napisał Prezydent.
Minister Piotr Ćwik spotkał się w Krakowie z przedstawicielami instytucji zarządzających Narodowym Funduszem Rewaloryzacji Zabytków Krakowa.
W Sali Teatralnej Pałacyku „Sokół” w Skawinie odbyła się XIX edycja Kolędowej Szansy na Sukces. W tegorocznej edycji wziął udział Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Minister Piotr Ćwik.
W szczególnym dniu urodzin pragnę złożyć Pani najlepsze i najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy głębokiego uznania dla Pani dotychczasowej działalności artystycznej i pracy dla dobra polskiej kultury – napisał Prezydent.
NATO zademonstrowało jednolitą asertywną postawę wobec żądań Rosji, wspólne stanowisko powinno zostać utrzymane – ocenia szef BBN Paweł Soloch.
Na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie miały miejsce obchody 625. rocznicy erygowania Wydziału Teologicznego. Uczestniczył w nich Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik.
Prezydent: Serdecznie pozdrawiam uczestniczących w uroczystych promocjach akademickich w 625. rocznicę erygowania Wydziału Teologicznego w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Minister Andrzej Dera wziął udział w spotkaniu noworocznym Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Podczas wydarzenia uczczono awansowanie uczelni do rangi Akademii.
Prezydent podpisał Ustawę z dnia 17 listopada 2021 r. o zmianie ustawy o lasach oraz ustawy o ochronie przyrody.