Menu rozwijane

Celem misji jest wzmocnienie naszego sojusznika w kryzysie bezpieczeństwa spowodowanym agresją Rosji na Ukrainę.
Omówieniu bieżących spraw bezpieczeństwa związanych z sytuacją na Ukrainie i współpracą sojuszniczą poświęcone było spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Premierem Mateuszem Morawieckim, ministrami i dowódcami wojskowymi.
Niemcy powinny być filarem bezpieczeństwa w Europie, jednak nim nie są; należałoby sobie życzyć, aby Niemcy zajęły jasne stanowisko odnośnie wojny na Ukrainie – ocenił szef BBN Paweł Soloch.
Polska ma potencjał w wymiarze regionalnym i w skali europejskiej, a w Ukrainie została znaczna część specjalistów z doświadczeniem w przemyśle zbrojeniowym i energetycznym. Potencjał do współpracy jest bardzo duży – powiedział szef BBN.
W Święto Wojska Polskiego Prezydent Andrzej Duda podziękuje żołnierzom za zaangażowanie; miniony rok był pełen wyzwań, Prezydent pozostawał w ciągłym kontakcie z dowódcami – zapowiedział szef BBN Paweł Soloch.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch na antenie Polsat News skomentował swoje rozmowy z przedstawicielami władz USA na temat wojny w Ukrainie, jakie prowadził podczas właśnie zakończonej wizyty w Waszyngtonie.
Administracja USA wydaje się głęboko zdeterminowana, by doprowadzić do rozstrzygnięć militarnych korzystnych dla Ukrainy – powiedział szef BBN Paweł Soloch po rozmowach z przedstawicielami administracji Joe Bidena w Waszyngtonie.
Sytuacja na Ukrainie i dalsze wsparcie dla tego państwa oraz postanowienia szczytu NATO ws. wzmocnienia wschodniej flanki to główne temat rozmów szefa BBN Pawła Solocha podczas jego wizyty w USA 3 i 4 sierpnia.
Ministrowie Paweł Soloch i Paweł Szrot wskazują: poszerzenie Sojuszu o Szwecję i Finlandię wzmocni bezpieczeństwo regionu Morza Bałtyckiego.
Prezydentowi zależy na konsensusie w sprawach bezpieczeństwa, stąd kolejne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego – powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
P. Soloch: Dla Prezydenta szczególne znaczenie miało wzmocnienie gwarancji bezpieczeństwa i wsparcie dla państw, które w największym stopniu zaangażowane były w pomoc Ukrainie.
Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent Andrzej Duda będzie chciał poinformować o wynikach szczytu NATO w Madrycie, wnioskach i rekomendacjach dla naszego kraju – zapowiedział szef BBN Paweł Soloch.
Nowa koncepcja strategiczna i deklaracja szczytu NATO zawierają założenia, o które zabiegali Prezydent Andrzej Duda i polski rząd – powiedział Szef BBN Paweł Soloch. Zwrócił uwagę na rozmowy Prezydenta z przedstawicielami regionu Indo–Pacyfiku zaproszonych na szczyt Sojuszu.
W BBN odbyła się narada Prezydenta z przedstawicielami rządu i dowódcami wojskowymi w związku z rozpoczynającym się we wtorek szczytem NATO.
– Oczekujemy, że NATO będzie reagować natychmiast na jakiekolwiek naruszenie terytorium państw NATO–wskich – powiedział szef prezydenckiego BBN Paweł Soloch, pytany o szczyt NATO w Madrycie.