Menu rozwijane

– To było wielkie zwycięstwo w jednej z największych w historii świata i najbardziej znaczących bitew, która zmieniła losy tamtej wojny – mówił Andrzej Duda w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej.
Plan modernizacji polskich Sił Zbrojnych zaplanowany jest na długie lata – do 2036 roku. Wierzę, że dzięki temu całe Wojsko Polskie zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt – mówił Prezydent na pikniku wojskowym w Teresinie.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP Andrzej Duda wręczył awanse generalskie dziewięciu oficerom Wojska Polskiego. Wręczył także odznaczenia państwowe.
Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji nadał stopnie generalskie siedmiu oficerom Policji. Wręczenie nominacji przez Prezydenta RP odbędzie się 21 lipca br. podczas uroczystość z okazji Święta Policji.
Zgodnie z decyzjami Sojuszników, postanowiliśmy nie przedłużać misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie; z końcem czerwca kończymy wojskowe zaangażowanie w największej operacji NATO w historii – poinformował w czwartek Prezydent Andrzej Duda.
Para Prezydencka spotkała się z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego, który stacjonuje w Turcji w ramach misji NATO monitorowania bezpieczeństwa w basenie Morza Czarnego i Morza Śródziemnego.
W rumuńskim Smârdan Prezydent Andrzej Duda razem z Prezydentem Rumunii Klausem Wernerem Iohannisem wzięli udział w ćwiczeniach wojskowych „Justice Sword 21”.
Spotkanie było skoncentrowane na priorytetach polskiej prezydencji w OBWE, która zacznie się w 2022 r. oraz trudnej sytuacji bezpieczeństwa w Europie Wschodniej i na Kaukazie Południowym. Kolejnym ważnym tematem rozmowy była sytuacja Polaków na Białorusi.
Dziękuję za wytężoną, piękną, codzienną służbę realizowaną z oddaniem. Dziękuję wszystkim żołnierzom, którzy biorą udział w walce z pandemią koronawirusa. Dziękuję za służbę dla Ojczyzny – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas wideokonferencji.
Powstają więzi, które tworzą wspólną historię, braterstwo broni i pamięć – napisał Prezydent RP na twitterze w 5. rocznicę rozpoczęcia współpracy polskich i jordańskich wojsk specjalnych.
Prezydent Andrzej Duda mianował sześciu oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie. Akty mianowania zostały wręczone w dniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Nic nie wskazuje na ograniczenie transatlantyckiej współpracy obronnej w ramach NATO za rządów nowej amerykańskiej administracji – powiedział Szef BBN, relacjonując rozmowę Prezydenta Andrzeja Dudy z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.
Para Prezydencka wzięła udział w wigilijnym spotkaniu z żołnierzami. W tym roku wyjątkowo w formie wideokonferencji Prezydent i Pierwsza Dama spotkali się z ponad 30 jednostkami wojskowymi służącymi w kraju i poza granicami.
Prezydent Andrzej Duda w przyszłym tygodniu dokona ratyfikacji nowej umowy dot. amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
Polska zaprasza wszystkich członków ONZ do działania na rzecz solidarnej walki z dotykającymi nas obecnie kryzysami – mówił Prezydent RP podczas debaty generalnej na 75. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.