Menu rozwijane

13 maja 2022

Wyjaśnianie kwestii związanych z polityką Węgier dotyczącą sankcji wobec Rosji, a także pomoc dla Ukrainy będą wiodącymi tematami, które Prezydent Andrzej Duda poruszy podczas spotkania z Prezydent Węgier Katalin Novák podczas jej wizyty w Warszawie – poinformował w piątek Szef BBN Paweł Soloch.

Prezydent Węgier Katalin Novák złoży roboczą wizytę w Polsce we wtorek. Katalin Novak została wybrana przez parlament węgierski na Prezydenta 10 marca. Wizyta w Polsce będzie pierwszą wizytą zagraniczną nowej Prezydent Węgier.

Szef BBN Paweł Soloch był pytany na briefingu w Warszawie, czy Prezydent Duda poruszy podczas spotkania z Katalin Novák kwestię polityki Węgier dotyczącą sankcji wobec Rosji oraz sprawy związane ze wsparciem Ukrainy. – Oczywiście. Wyjaśnianie sobie pewnych kwestii związanych z postępowaniem Węgier i z ich perspektywą będzie wiodącym tematem tego spotkania – przyznał Szef BBN.

– Wiemy, że różnimy się z Węgrami w podejściu do kwestii ukraińskich, ale zapewne wiele z tych spraw może ulec wyjaśnieniu w trakcie tych rozmów – zaznaczył Paweł Soloch. Przyznał, że na to liczy Prezydent Andrzej Duda.
(PAP)