Menu rozwijane

Prezydent Andrzej Duda przyjął dziś w Pałacu Prezydenckim Ministra Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich Jego Wysokość szejka Abdullaha Bin Zayed Al–Nahyan.
Andrzej Duda i Rumen Radew m.in. wyrazili poparcie dla europejskich aspiracji Ukrainy oraz rozszerzenia NATO o Finlandię i Szwecję.
Nowy traktat polsko–ukraiński mógłby być wzorowany np. na traktacie elizejskim i nosić nazwę traktatu sarmackiego czy paktów sarmackich – powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Prezydent RP weźmie we wtorek udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii. Główne tematy rozmów to sytuacja na Ukrainie, pomoc dla tego państwa oraz nadanie Ukrainie statusu kandydata na członka UE.
Na zaproszenie Szefa BPM Jakuba Kumocha, Pałac Prezydencki odwiedzili dziś wieczorem uczestnicy organizowanej przez PISM konferencji Strategic Ark. Z gośćmi spotkał się również Prezydent Andrzej Duda.
Przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO byłoby historycznym momentem oraz tak naprawdę wielką porażką Rosji, której utrudniałoby to całą politykę bezpieczeństwa – powiedział szef BPM Jakub Kumoch.
Przegląd polsko–ukraińskiej współpracy w czasie rosyjskiej agresji oraz omówienie projektów na przyszłość to tematy konsultacji przedstawicieli Kancelarii Prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego w Kijowie.
Doradca Prezydenta RP Paweł Czerwiński odczytał list od Prezydenta Andrzeja Dudy podczas jubileuszowej 25. edycji konferencji GAZTERM. Wydarzenie, będące najważniejszym forum debaty branży gazowej w Polsce, zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta RP.
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Estonii rozmawiał z Prezydentem Alarem Karisem, a także z Premier Kają Kallas. Wśród tematów – dalsza pomoc Ukrainie i przyznanie jej statusu kandydata do UE.
Prezydent Andrzej Duda spotka się w przyszłym tygodniu w Warszawie z nową Prezydent Węgier Katalin Novák oraz z kończącym swoją kadencję Prezydentem Słowenii Borutem Pahorem – poinformował Szef BPM.
Cel wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy na Słowacji to skoordynowanie pomocy państw naszego regionu dla Ukrainy; chodzi nie tylko o pomoc w czasie wojny, ale także o wsparcie dla członkostwa Ukrainy w UE – powiedział Szef BPM.
Prezydent Andrzej Duda złoży jutro wizytę roboczą w Republice Słowackiej. Celem wizyty jest koordynowanie współpracy i pomocy dla Ukrainy.
Prezydent RP Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Dyrektora Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Qu Dongyu.
Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Prezydentem Mongolii Uchnaagijnem Chürelsüchem.
Prezydent weźmie w czwartek udział w uroczystym otwarciu gazowego interkonektora Polska–Litwa.