Menu rozwijane

W poniedziałek w Budapeszcie Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w spotkaniu głów państw Grupy Wyszehradzkiej. Tematem rozmów będzie polityczna przyszłość współpracy w ramach V4 oraz wartości i interesy wobec zmieniającej się sytuacji geopolitycznej.
O kwestiach bezpieczeństwa na granicach obu państw i w regionie – Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
Andrzej Duda gościł dziś Sekretarza Generalnego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Mathiasa Cormanna. Rozmawiano m.in. o zwiększeniu aktywności OECD w regionie w ramach Trójmorza.
Minister Jakub Kumoch złożył dziś wizytę roboczą w Dosze, gdzie spotkał się z Ministrem Stanu ds. zagranicznych Państwa Katar Sultanem Bin Saad Al–Muraikhim a następnie, wraz z Podsekretarzem Stanu w MSZ Pawłem Jabłońskim, wziął udział w polsko-katarskich konsultacjach politycznych.
Prezydenci Polski i Francji rozmawiali na temat sytuacji na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Andrzej Duda podziękował za poparcie dla Polski i zapowiedział, że Polska będzie twardo strzegła swojej i unijnej granicy.
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Litwy Gitanasem Nausėdą. Obaj Prezydenci konsultują się na bieżąco, bo oba kraje padły ofiarą niespotykanego do tej pory w Europie ataku hybrydowego.
Przedstawiciele Biura Polityki Międzynarodowej oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego spotkali się z Robin Dunnigan, Zastępcą Asystenta Sekretarza ds. Europy Środkowo-Wschodniej w Departamencie Stanu USA.
– Andrzej Duda rozmawiał z Frankiem-Walterem Steinmeierem, żeby opisać sytuację na granicy, ale również pokazać, jaki jest polski pogląd na działalność i różnego typu rozmowy wokół tej sytuacji na granicy – poinformował szef BPM.
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Prezydentem Republiki Federalnej Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Temat: sytuacja na granicy Unii Europejskiej i NATO z Białorusią.
Wizyta Prezydenta RP w Republice Macedonii Północnej i Czarnogórze to okazja do wyrażenia wsparcia dla ich aspiracji unijnych, ale przede wszystkim poinformowania sojuszników o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.
Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. Przywódcy państw bałtyckich zapewnili o pełnym poparciu dla Polski w kryzysie na granicy i gotowości na wszelkie rozwiązania, o które Polska poprosi.
Andrzej Duda i Jens Stoltenberg w rozmowie nt. sytuacji na granicy z Białorusią zgodzili się, że kryzys migracyjny wymaga dalszej ścisłej współpracy państw sojuszniczych.
Prezydent RP rozmawiał telefonicznie z Prezydentem Ukrainy nt. kryzysu na granicy z Białorusią, gdzie z powodu hybrydowych działań reżimu Aleksandra Łukaszenki sytuacja uległa znaczącemu pogorszeniu.
Prezydenci Andrzej Duda i Gitanas Nausėda rozmawiali w poniedziałek telefonicznie na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał dziś telefonicznie z Prezydentami Gruzji i Kazachstanu. Poruszono m.in. temat przewodnictwa w OBWE i współpracy dwustronnej, a także sytuacji bezpieczeństwa na granicy polsko-białoruskiej.