Menu rozwijane

16 listopada 2021

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem, żeby opisać sytuację na granicy, ale również pokazać, jaki jest polski pogląd na działalność i różnego typu rozmowy wokół sytuacji na granicy – poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Podkreślił, że zaraz po tej rozmowie Andrzej Duda udaje się z wizytą najpierw do Czarnogóry, potem do Macedonii Północnej. – Przypomnę, że oba kraje są naszymi sojusznikami z NATO, bardzo chcemy usłyszeć też ich punkt widzenia, usłyszeć przede wszystkim to, w jakim stopniu one mogą się obawiać rozszerzenia ewentualnie jakichkolwiek działań hybrydowych przeciwko innym państwom regionu – powiedział minister.

Podkreślił, że wizyta Prezydenta Dudy w Czarnogórze i Macedonii Północnej była już planowana od jakiegoś czasu. – Wizyta się odbywa, reżim Łukaszenki nie będzie Polsce narzucał agendy międzynarodowej – podkreślił Jakub Kumoch.

Zapewnił, że Prezydent Andrzej Duda jest na bieżąco informowany o sytuacji na granicy i jest przekonany, że służby graniczne, wojsko i Policja należycie pilnują granicy.

Może Cię zainteresować Rozmowa z Prezydentem Niemiec