Menu rozwijane

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Litwy Gitanasem Nausėdą. Obaj Prezydenci konsultują się na bieżąco, bo oba kraje padły ofiarą niespotykanego do tej pory w Europie ataku hybrydowego.
Przedstawiciele Biura Polityki Międzynarodowej oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego spotkali się z Robin Dunnigan, Zastępcą Asystenta Sekretarza ds. Europy Środkowo-Wschodniej w Departamencie Stanu USA.
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Prezydentem Republiki Federalnej Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Temat: sytuacja na granicy Unii Europejskiej i NATO z Białorusią.
– Andrzej Duda rozmawiał z Frankiem-Walterem Steinmeierem, żeby opisać sytuację na granicy, ale również pokazać, jaki jest polski pogląd na działalność i różnego typu rozmowy wokół tej sytuacji na granicy – poinformował szef BPM.
Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. Przywódcy państw bałtyckich zapewnili o pełnym poparciu dla Polski w kryzysie na granicy i gotowości na wszelkie rozwiązania, o które Polska poprosi.
Wizyta Prezydenta RP w Republice Macedonii Północnej i Czarnogórze to okazja do wyrażenia wsparcia dla ich aspiracji unijnych, ale przede wszystkim poinformowania sojuszników o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.
Andrzej Duda i Jens Stoltenberg w rozmowie nt. sytuacji na granicy z Białorusią zgodzili się, że kryzys migracyjny wymaga dalszej ścisłej współpracy państw sojuszniczych.
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał dziś telefonicznie z Prezydentami Gruzji i Kazachstanu. Poruszono m.in. temat przewodnictwa w OBWE i współpracy dwustronnej, a także sytuacji bezpieczeństwa na granicy polsko-białoruskiej.
Prezydenci Andrzej Duda i Gitanas Nausėda rozmawiali w poniedziałek telefonicznie na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
Prezydent RP rozmawiał telefonicznie z Prezydentem Ukrainy nt. kryzysu na granicy z Białorusią, gdzie z powodu hybrydowych działań reżimu Aleksandra Łukaszenki sytuacja uległa znaczącemu pogorszeniu.
Prezydent RP Andrzej Duda odbył rozmowy telefoniczne z Prezydentem Republiki Estonii Alarem Karisem oraz z Prezydentem Republiki Łotewskiej Egilsem Levitsem.
Prezydent odbył rozmowę telefoniczną ze Swiatłaną Cichanouską. Podziękował m.in. za rzetelne informowanie o wykorzystaniu migrantów przez władze w Mińsku oraz o prawdziwych przyczynach sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.
W poniedziałek Prezydent Andrzej Duda rozpocznie dwudniową oficjalną wizytę w Republice Słowackiej. Spotka się m.in. Prezydent Słowacji Zuzaną Čaputovą, a także z przedstawicielami słowackich władz i polskich przedsiębiorców.
Szef Biura Polityki Międzynarodowej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Jakub Kumoch spotkał się z admirałem Flavio Rochą, specjalnym sekretarzem ds. strategicznych Prezydenta Brazylii.
Prezydent RP rozmawiał z Prezydent Mołdawii o bezpieczeństwie sektora energetycznego Mołdawii w obliczu kryzysu gazowego, spowodowanego ograniczeniem dostaw gazu przez Gazprom.