Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 1 czerwca 2017

Kampania „Godny Wybór” trwa –spotkania w Opolu i Zielonej Górze

  |   Konferencja w Opolu Konferencja w Opolu Konferencja w Zielonej Górze Konferencja w Zielonej Górze

Kolejne edycje kampanii „Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego” miały miejsce 1 czerwca w Opolu i Zielonej Górze. W Opolu Kancelarię Prezydenta RP reprezentowała Doradca Agnieszka Lenartowicz-Łysik, zaś Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Minister Elżbieta Rafalska. Z kolei w Zielonej Górze przedstawicielem Kancelarii był Doradca Cezary Kochalski, a Ministerstwa - Wiceminister Marcin Zieleniecki.

 

Podobnie jak podczas poprzednich konferencji eksperci informowali o rozwiązaniach, które wprowadza w życie nowelizacja ustawy obniżającej wiek emerytalny. Organizowana seria konferencji ma na celu wyjaśnienie m.in.,  jakie czynniki kształtują  wysokość przyszłego świadczenia emerytalnego.

 

- Ludzie muszą być świadomi, że na wysokość ich emerytur składa się nie tylko wiek, ale ilość środków, jakie zgromadzili na swoim koncie w trakcie aktywności zawodowej. Przywróciliśmy prawo wyboru do przejścia na emeryturę, ale to do obywateli musi należeć decyzja o momencie, w którym będą chcieli z tego prawa skorzystać. Będziemy starali się im pomóc poprzez sieć doradców - powiedziała Minister Rafalska w Opolu.

 

Jak mówił prezydencki doradca Cezary Kochalski w Zielonej Górze, trudno określić, ile osób będzie chciało szybciej zakończyć aktywność zawodową, ale są przewidziane mechanizmy, które będą motywować do dalszej pracy

 
Więcej informacji: 
 
Poleć znajomemu