Menu rozwijane

Wielkie święto plonów w Spale - zdjęcie w treści artykułu

– Zapewniacie Polsce jeden z najważniejszych segmentów bezpieczeństwa: bezpieczeństwo żywnościowe. Z całego serca Wam za to dziękuję – mówił Prezydent, zwracając się do rolników podczas tradycyjnych Dożynek Prezydenckich w Spale.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda wzięli udział w tych sięgających tradycji przedwojennej uroczystościach wieńczących trud pracy polskich rolników.

Wielkie święto plonów w Spale - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Wielkie święto plonów w Spale - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Andrzej Duda podkreślał, że rolnictwo jest bardzo istotną dziedziną polskiej gospodarki i ważnym segmentem polskiego eksportu.  – Polska wieś jest nie tylko dostarczycielem tego wielkiego dobra, jakim jest żywność, dla reszty społeczeństwa, ale też daje możliwość wypoczynku; polska wieś jest coraz zamożniejsza, coraz piękniejsza – dodał.

Wielkie święto plonów w Spale - zdjęcie w treści artykułu nr 3

Prezydent z Małżonką rozpoczęli udział w Dożynkach od wręczenia dyplomów zwycięzcom i uczestnikom tradycyjnego konkursu na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wielkie święto plonów w Spale - zdjęcie w treści artykułu nr 4

Wielkie święto plonów w Spale - zdjęcie w treści artykułu nr 5

Główne uroczystości w Spale zainicjowała Msza Św. w Kaplicy Polowej AK, później odbyła się najbarwniejsza część Dożynek, czyli korowód z wieńcami, a następnie Ceremoniał Dożynkowy, który poprowadził państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Wielkie święto plonów w Spale - zdjęcie w treści artykułu nr 6

Wielkie święto plonów w Spale - zdjęcie w treści artykułu nr 7

Wielkie święto plonów w Spale - zdjęcie w treści artykułu nr 8