Menu rozwijane

W szczególnym czasie Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Prezydenta Andrzej Duda objął Patronat Narodowy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad uroczystościami dożynkowymi organizowanymi w 2022 roku.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, wyrażając szacunek i wdzięczność za codzienny trud i ciężką pracę rolników, pragnie włączyć się w to ważne dla mieszkańców polskiej wsi święto. Prezydent przede wszystkim dziękuje polskim gospodarzom za to, że – mimo trudności i wyzwań, które są skutkiem rosyjskiej agresji na Ukrainę – niezmiennie zapewniają rodakom bezpieczeństwo żywnościowe.

Prezydent RP Andrzej Duda skierował do uczestników tegorocznych obchodów dożynkowych okolicznościowe przesłanie, które mogą Państwo pobrać i odczytać podczas dożynek odbywających się w Państwa miejscowościach. 

Kancelaria Prezydenta RP zaprasza organizatorów wszystkich uroczystości dożynkowych w całym kraju i za granicą do włączenia się w Dożynki 2022 pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

08__KPRP_list_20220812_PK2_4498.jpg [836.44 KB]