Menu rozwijane

Chmielnik (województwo świętokrzyskie)

1. Chmielnik, Dom Kultury, 6 września, ul. Starobuska 10, g. 12:00-14:00

W Chmielniku Narodowe Czytanie odbędzie się pod nazwą „Fredro znany i mniej znany – lecz zawsze czytany”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z utworami Aleksandra Fredry w interpretacji Andrzeja Zagdańskiego - solisty Opery Narodowej w Warszawie. W programie imprezy oprócz bajek znajdzie się również muzyka z epoki hrabiego Fredry. Jedną z atrakcji będzie quiz „Kto to powiedział?” wykorzystujący cytaty z dzieł poety. Goście oraz zgromadzeni mieszkańcy zostaną zaproszeni do wspólnego czytania „Pawła i Gawła”. Urozmaiceniem spotkania będzie prezentacja przedstawiająca sylwetkę i twórczość pisarza oraz autorskie wersje Andrzeja Zagdańskiego utworu „Paweł i Gaweł”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa książek Aleksandra Fredry.

2. Chmielnik, Zespół Szkół nr 3, ul. Adolfa Dygasińskiego 11

Akcja „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro" będzie miała charakter cykliczny i odbywać się będzie w każdy czwartek, począwszy od 12 września 2013 roku, podczas trwania tzw. „długiej przerwy” (godz. 10.35 - 10.55) aż do chwili zrealizowania projektu.
Grupa uczniów z klasy maturalnej zainicjuje czytanie z podziałem na role komedii pt. „Zemsta”. Do prezentowania treści utworu zostaną zaproszeni uczniowie oraz nauczyciele. Czytaniu, na tle zaimprowizowanej scenografi,i towarzyszyć będzie muzyka epoki romantyzmu.

Lokalizacja