Menu rozwijane

Tychy (województwo śląskie)

1. Tychy, Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego, 9 września, 08:00-12:00

W Tychach uczniowie klasy piątej zaprezentują życie i twórczość Aleksandra Fredry, następnie uczniowie klasy czwartej przeczytają bajki, do których ilustracje wykonają dzieci z klas I, II, III. Później odbędzie się konkurs na zgromadzenie jak najwyższej sumy punktów za słowa związane z osobą Aleksandra Fredry i jego twórczością, poznaną dzięki wspólnemu czytaniu. Na zakończenie uczniowie kl. VI przeczytają „Zemstę”. Imprezie towarzyszyć będą mazurki Fryderyka Chopina w interpretacji kompozytora, pianisty jazzowego Leszka Możdżera.

2. Tychy, Teatr Mały w Tychach, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1, początek godziny popołudniowe do godziny 23:00

W Tychach zespoły teatralne Teatru Małego zorganizują całodniowe czytanie utworów Aleksandra Fredry w kilku przestrzeniach teatru oraz Miejskiego Centrum Kultury. W godzinach 17:00-20:00 czytane będą „Śluby panieńskie”, natomiast pomiędzy 20:00 a 23:00 „Zemsta”.

3. Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków, g. 10:00-20:00

Uroczystość odbędzie się w trzech turach. Pierwsze dwie przeznaczone będą dla dzieci - czytane będą bajki Fredry; trzecią turę skierowana zostanie do widzów starszych: przeczytane „Śluby panieńskie” z podziałem na role. Wszystkie bloki rozpoczniemy od poloneza zatańczonego w kontuszach. Towarzyszyć uroczystości będą także prezentacje multimedialne (krótki życiorys, zdjęcia Fredry, ilustracje bajek itp.). Czytać będą: dyrekcja, nauczyciele oraz utalentowani wychowankowie.

Lokalizacja