Menu rozwijane

Żywiec (województwo śląskie)

1. Żywiec, ul. Zamkowa, rozpoczęcie o g. 10.00

Czytanie z podziałem na role rozpocznie dwóch chłopców bajką pt. „Paweł i Gaweł”, którą czytać będą na zamkowych krużgankach. Następnie na dziedzińcu zamkowym odbędzie się czytanie „Zemsty”.

2. Żywiec, Pracownia Introligatorska Maciej Cimała, ul. 3 Maja 14, g. 15:00-17:00

 Czytanie utworu Fredry będzie pierwszą akcją organizowaną w żywieckiej introligatorni i planowana jest jako kameralna impreza dla mieszkańców Żywca. Zaplanowany jest poczęstunek, czytanie wybranego utworu A. Fredry przez uczestników spotkania, dyskusja, pokaz nakręconego przez młodzież filmu „Pracownia Introligatorska”. Organizator uważa, iż pracownia introligatorska "jest miejscem, gdzie książki mają swój dom, odzyskują blask i są przywracane do życia. Introligatorstwo jako tzw. „zawód ginący”, jest rzemiosłem, które należy promować i propagować. Wspólne czytanie zbliża ludzi, skłania do dyskusji i refleksji".

3.Żywiec, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych 6 i 9 września

W Żywcu, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych czytane będą wybrane utwory Aleksandra Fredry m.in.pamflet „Sejm ptaków” (czytanie performatywne) i bajka „Paweł i Gaweł”(czytanie chóralne).

Lokalizacja