Menu rozwijane

09 stycznia 2020
Kolno | Konferencja regionalna „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” (1)
Kolno | Konferencja regionalna „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” (2)
Kolno | Konferencja regionalna „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” (3)
Kolno | Konferencja regionalna „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” (4)
o1806325858.jpg
o1944519562.jpg
o1952972963.jpg
o1247264706.jpg

Ruszył trzeci cykl zainicjowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę konferencji poświęconych polskiej wsi. Kolejną  serię spotkań „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” Andrzej Duda zainaugurował dziś w Kolnie.

– Polska powinna być rozwijana równomiernie, w sposób sprawiedliwy i umiejętny – podkreślał Prezydent. Akcentował, że rozwój kraju powinien przebiegać w taki sposób, aby mogły korzystać z tego społeczności lokalne, reprezentowane przez lokalne władze. Andrzej Duda wskazał na fundusze rozwojowe, które jego zdaniem powinny być dostępne dla realizacji dobrze przemyślanych programów. CAŁE WYSTĄPIENIE>>

Do najważniejszych spraw, do których władze przywiązują szczególną wagę zaliczył walkę z zanieczyszczeniem powietrza i ochronę klimatu. – Tu w Kolnie programy w tej sprawie realizowane są od kilku lat. Chcemy to wspierać, bo to element przyszłości w oszczędzaniu energii i korzystaniu z energii odnawialnej – dodał Andrzej Duda.

________

„Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” to cykl konferencji prezentujących działania państwa dla rozwoju polskiej wsi. Podczas spotkań poszczególne ministerstwa prezentują swoją ofertę dla obszarów wiejskich i ich mieszkańców. Jest to także okazja do wspólnej dyskusji z samorządowcami na temat lepszego rozwoju wsi. Koordynatorem projektu, w którym bierze udział trzynaście ministerstw, jest szefowa KPRP minister Halina Szymańska.

ZOBACZ: