Menu rozwijane

Edycja IV „Startupy w Pałacu - KOOPERACJA”

Czwarta edycja - zdjęcie w treści wpisu

Konferencja „Startupy w Pałacu – KOOPERACJA”, która odbyła się 8 maja 2018 roku, była kolejnym wydarzeniem związanym z cyklem spotkań inicjowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ich celem jest wsparcie ekosystemu startupów w Polsce oraz innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, inwestorów, partnerów biznesowych oraz nowych rynków zbytu.

Tym razem formuła projektu została odwrócona, a panelistami byli przedstawiciele pięciu polskich przedsiębiorstw, którzy na co dzień współpracują ze startupami.

Czwarta edycja - zdjęcie w treści wpisu nr 1

Konferencja zapoznała Prezydenta RP z obecną sytuacją na rynku, ale i przybliżyła perspektywy rozwoju współpracy startupów z wiodącymi spółkami skarbu państwa oraz firmami prywatnymi.

- Wykorzystajmy zatem teraz te środki, które będą szły na badania i rozwój, po to, by przyciągnąć ich do siebie jak najwięcej i te badania rzeczywiście realizować w miarę możliwości w Polsce ‒ tutaj właśnie zostawiając te pieniądze – powiedział do uczestników spotkania Prezydent RP Andrzej Duda.

Podczas konferencji przedstawiciele pięciu polskich firm (prezesi i dyrektorzy odpowiedzialni za obszar B+R) zaprezentowali swoje dotychczasowe doświadczenia we współpracy ze startupami i wskazali perspektywy rozwoju przyszłych relacji biznesowych.

Prelegentami byli:

  • Dyrektor Departamentu Badań i Rozwoju PGNiG S.A. – Dariusz Dzirba
  • Dyrektor Biura Innowacji PKO BP S.A. – Grzegorz Pawlicki
  • Prezes Zarządu Wielton S.A. – Mariusz Golec
  • Wiceprezes Zarządu Dramiński S.A. – Andrzej Wiktorowicz
  • Prezes Zarządu OncoArendi Therapeutics S.A. – Marcin Szumowski

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania przedstawiciele 65-iu startupów obecnych na spotkaniu mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami spółek i zaprezentowania swoich rozwiązań i pomysłów. CZYTAJ WIĘCEJ >> 

Czwarta edycja - zdjęcie w treści wpisu nr 2

Czwarta edycja - zdjęcie w treści wpisu nr 3

Czwarta edycja - zdjęcie w treści wpisu nr 4

Film promujący ideę projektu „Startupy w Pałacu – KOOPERACJA”

Pełna relacja z wydarzenia „Startupy w Pałacu – KOOPERACJA”