Menu rozwijane

Projekt Zdrowe Życie stanowi ważny wkład Pary Prezydenckiej w bezpieczeństwo zdrowotne Polaków – podkreślała Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP w internetowej telewizji wPolsce.pl.
Objęty patronatem Pary Prezydenckiej projekt Zdrowe Życie gości w Biłgoraju. W sobotę i niedzielę w Mobilnej Strefie Zdrowia przy ul. Cegielnianej 24 można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.
Objęty patronatem Pary Prezydenckiej projekt Zdrowe Życie gości w Stalowej Woli. W sobotę i niedzielę w Mobilnej Strefie Zdrowia na pl. Piłsudskiego można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.
W Pałacu Prezydenckim odbyła się debata ekspercka poświęcona bezpieczeństwu dzieci i rodzin podczas wakacji. 
W Łomży została dziś otwarta Mobilna Strefa Zdrowia „Zdrowe Życie”. W sobotę i w niedzielę w godz. 10.00–19.00 mieszkańcy miasta mogą korzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich. Strefę odwiedził minister Jacek Siewiera.
Prezydent RP Andrzej Duda przyłączył się do obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy – święta wszystkich osób, którym bliska jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi.
Andrzej Duda: Głęboki szacunek dla wszystkich krwiodawców, dla wszystkich, którzy oddają swoją krew regularnie po to właśnie, by była ona do dyspozycji innych, by była do dyspozycji centrów krwiodawstwa.
Para Prezydencka otworzyła Mobilną Strefę Zdrowia – chętni mogli tu skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich. Przez dwa dni chętnym udzielano porad.
Prezydent RP zainaugurował dziś projekt „Zdrowe życie”. – Bezpieczeństwo militarne i polityczne to nie wszystko. Niezwykle ważne dla nas wszystkich jest bezpieczeństwo zdrowotne nasze i naszej rodziny – podkreślił.
Mam nadzieję, że uda nam się tę akcję skutecznie przeprowadzić w wielu obszarach polskiej ochrony zdrowia tak, że życie Polaków stanie się bezpieczniejsze, spokojniejsze i bardziej komfortowe. To nasze wielkie zadanie – mówił Prezydent.
Na dwóch eksperckich panelach „Lepiej zapobiegać niż leczyć” oraz „Jak żyć dłużej” dyskutowano dziś w Pałacu Prezydenckim w ramach projektu  „Zdrowe życie”.
Program „Zdrowe Życie” jest zachętą, abyśmy zadbali o siebie i o najbliższych. Podczas inauguracji projektu Prezydent Andrzej Duda zaapelował, aby każdy poczuł się odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polski poprzez bezpieczeństwo rodziny i bezpieczeństwo zdrowotne Polaków – powiedziała Minister Grażyna Ignaczak–Bandych.
3 czerwca z inicjatywy Prezydenta RP rusza projekt „Zdrowe Życie”. To pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy z MZ, MAP, NFZ oraz PZU S.A.
Z inicjatywy Prezydenta RP opracowany został formularz, w ramach którego możliwe jest zgłoszenie gotowości do oddania krwi. To odpowiedź na szczególne zaangażowanie Polaków i chęć niesienia pomocy obywatelom Ukrainy.