Menu rozwijane

04 sierpnia 2022

Projekt Zdrowe Życie stanowi ważny wkład Pary Prezydenckiej w bezpieczeństwo zdrowotne Polaków. Objęcie przez Prezydenta i Pierwszą Damę patronatu nad tą inicjatywą to dowód na to, jak istotny jest dla Andrzeja Dudy temat profilaktyki zdrowotnej – podkreślała Grażyna Ignaczak–Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP w internetowej telewizji wPolsce.pl.

3 czerwca z inicjatywy Kancelarii Prezydenta zainaugurowana została akcja „Zdrowe Życie”. To pierwszy na taką skalę ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy MZ, MAP, NFZ oraz PZU S.A.

– Służba zdrowia jest potrzebna wtedy, kiedy człowiek wymaga leczenia. A my chcemy działać wcześniej – akcentowała Grażyna Ignaczak-Bandych, wyjaśniając założenia projektu. 

Minister zaznaczyła, że „Zdrowe Życie” jest projektem otwartym. – To nie tylko mobilne miasteczka. Chcemy budować modę na zdrowy styl życia – podkreśliła Grażyna Ignaczak–Bandych. I dodała, że jednym z elementów programu jest edukacja zdrowotna dzieci, m.in. w szkołach. – W tej części partnerem akcji zostanie wkrótce Ministerstwo Edukacji i Nauki – poinformowała. 

Zaznaczyła, jak ważne jest, by jak najwięcej podmiotów włączyło się w inicjatywę. Temu celowi mają służyć planowane akcje promocyjne skierowane do pracodawców i punktów medycyny pracy.

_______

Stale aktualizowane informacje na temat projektu – m.in. lokalizacje Mobilnych Stref Zdrowia – publikowane są w zakładce „Zdrowe Życie”>>