Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędziaKliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia

pn wt śr czw pt so nd pn wt śr czw pt so nd
    01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31                  
Czwartek, 2 sierpnia 2018
 1. Aktualności
 2. Wydarzenia

Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP

W ocenie Kancelarii Prezydenta RP, dzisiejsze działanie SN, polegające na zawieszeniu stosowania niektórych przepisów ustawy o SN, nastąpiło bez prawidłowej podstawy prawnej i nie wywiera skutków wobec Prezydenta RP, ani jakiegokolwiek innego organu.Czytaj więcej o: "Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP"

Czwartek, 2 sierpnia 2018
 1. Kancelaria
 2. Aktywność ministrów

Min. Mucha: Działanie SN to nieudana próba obejścia prawa

Działanie Sądu Najwyższego, polegające na zawieszeniu stosowania niektórych przepisów ustawy o SN, to nie tylko kuriozum prawne, ale też bardzo nieudana i nietrafna próba obejścia przepisów ustawy o SN - ocenił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.Czytaj więcej o: "Min. Mucha: Działanie SN to nieudana próba obejścia prawa"

Czwartek, 2 sierpnia 2018
 1. Kancelaria
 2. Aktywność ministrów

Młodzi Polacy z zagranicy w Pałacu Prezydenckim

Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej. Podkreślił, że młodzi Polacy przyjechali do kraju swoich rodziców i dziadków z różnych krajów.Czytaj więcej o: "Młodzi Polacy z zagranicy w Pałacu Prezydenckim"

Czwartek, 2 sierpnia 2018
 1. Kancelaria
 2. Aktywność ministrów

Min. Mucha: Konstytucja dla Nauki to efekt dojrzałego namysłu w MNiSW

Konstytucja dla Nauki to efekt bardzo dojrzałego namysłu w MNiSW; ustawa, jak rzadko która, była przedmiotem licznych spotkań i debat - mówił minister Paweł Mucha, odnosząc się do podpisanej przez Prezydenta ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.Czytaj więcej o: "Min. Mucha: Konstytucja dla Nauki to efekt dojrzałego namysłu w MNiSW"

Czwartek, 2 sierpnia 2018
 1. Kancelaria
 2. Aktywność doradców

Doradca Marek Rymsza na obchodach 74. rocznicy likwidacji Zigeunerlager w KL Auschwitz-Birkenau

2 sierpnia na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau odbyły się uroczystości 74. rocznicy likwidacji Zigeunerlager w KL Auschwitz-Birkenau.Czytaj więcej o: "Doradca Marek Rymsza na obchodach 74. rocznicy likwidacji Zigeunerlager w KL Auschwitz-Birkenau"

Czwartek, 2 sierpnia 2018
 1. Aktualności
 2. Wypowiedzi Prezydenta RP
 3. Listy

List Prezydenta z okazji 75. rocznicy powstania więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Treblinka II

Nic z tego, co się tutaj stało, nie może ulec zapomnieniu. Wszystko to musi trwać jako nieusuwalna część historii Europy i świata - napisał Andrzej Duda w liście odczytanym przez ministra Wojciecha Kolarskiego.Czytaj więcej o: "List Prezydenta z okazji 75. rocznicy powstania więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Treblinka II"

12  
Poleć znajomemu