Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędziaKliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia

pn wt śr czw pt so nd pn wt śr czw pt so nd
          01 02 03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30              
Wtorek, 18 września 2018
 1. Aktualności
 2. Wizyty zagraniczne

„Sojusz między Polską i USA nigdy nie był tak mocny” [PL/ENG]

Polsko-amerykańska deklaracja wytycza nowe ścieżki na przyszłość - zacieśniania współpracy militarnej, ws. bezpieczeństwa energetycznego, w dziedzinie szeroko pojętego biznesu, także w kontekście współpracy w ramach Trójmorza - powiedział Prezydent Duda.Czytaj więcej o: "„Sojusz między Polską i USA nigdy nie był tak mocny” [PL/ENG]"

Wtorek, 18 września 2018
 1. Aktualności
 2. Wizyty zagraniczne

Wizyta Pary Prezydenckiej w Białym Domu [PL/ENG]  

Para Prezydencka złożyła pierwszą od 8 lat oficjalną wizytę w Białym Domu w Waszyngtonie. Głównymi tematami rozmów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa były współpraca wojskowa, energetyczna i inwestycyjna. Prezydenci podpisali wspólną deklarację.Czytaj więcej o: "Wizyta Pary Prezydenckiej w Białym Domu [PL/ENG]"

Wtorek, 18 września 2018
 1. Aktualności
 2. Wydarzenia

Wspólna deklaracja o polsko-amerykańskim partnerstwie strategicznym [PL/ENG]

W Waszyngtonie, w Białym Domu podpisana została dziś wspólna deklaracja pt. „Obrona wolności i budowanie dobrobytu poprzez polsko-amerykańskie partnerstwo strategiczne".Czytaj więcej o: "Wspólna deklaracja o polsko-amerykańskim partnerstwie strategicznym [PL/ENG]"

Wtorek, 18 września 2018
 1. Aktualności
 2. Wizyty zagraniczne

Prezydent: Jesteśmy dumni z dorobku Polonii w USA [PL/ENG]

Na zakończenie wizyty w Waszyngtonie Para Prezydencka wzięła udział w przyjęciu wydanym przez Ambasadora RP w USA z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Jesteśmy dumni z dorobku Polonii w Stanach Zjednoczonych - mówił Prezydent.Czytaj więcej o: "Prezydent: Jesteśmy dumni z dorobku Polonii w USA [PL/ENG]"

Wtorek, 18 września 2018
 1. Aktualności
 2. Wypowiedzi Prezydenta RP
 3. Wystąpienia

Wypowiedź Prezydenta RP na wspólnej konferencji z Prezydentem USA  

Polska jest krajem atrakcyjnym, ma bardzo ważne strategiczne położenie w Europie. Jestem przekonany, że dla interesów Stanów Zjednoczonych – także związanych z bezpieczeństwem samych Stanów – obecność armii USA u nas jest istotna - mówił Andrzej Duda.Czytaj więcej o: "Wypowiedź Prezydenta RP na wspólnej konferencji z Prezydentem USA"

Wtorek, 18 września 2018
 1. Aktualności
 2. Wypowiedzi Prezydenta RP
 3. Wywiady

Waszyngton. Wywiad Prezydenta RP dla TVP

USA odgrywają na świecie potężną rolę i cieszę się, że tę deklarację dzisiaj zawarliśmy, że odnawiamy partnerstwo strategiczne. Poprzez podpisanie bezpośrednio przez Prezydentów ten akt ewidentnie zostaje dzisiaj wzmocniony - mówił Andrzej Duda.Czytaj więcej o: "Waszyngton. Wywiad Prezydenta RP dla TVP"

123  
Poleć znajomemu