przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 8 marca 2018

Lekcja RP w 50. rocznicę wydarzeń Marca ’68 

- Nie byłoby dzisiejszej Polski, gdyby nie oni. Nie byłoby naszej wolności, gdyby nie oni – mówił Prezydent Andrzej Duda o bohaterach Marca ’68 roku, podczas Lekcji RP w Belwederze, która odbyła się w obecności uczestników i świadków tamtych wydarzeń. 
Środa, 28 lutego 2018

Lekcja RP: Idea niepodległościowa w literaturze polskiej

„Idea niepodległościowa w literaturze polskiej” – taki był temat kolejnej Lekcji RP, która została poprowadzona w Pałacu Prezydenckim przy okazji inauguracji siódmej edycji akcji Narodowe Czytanie. 
Sobota, 24 lutego 2018

Lekcja RP: Koncert z okazji 200. rocznicy pierwszego publicznego występu Fryderyka Chopina

W ramach projektu Lekcja RP młodzież ze szkół muzycznych została zaproszona do Pałacu Prezydenckiego na koncert z okazji 200. rocznicy pierwszego publicznego występu Fryderyka Chopina. 
Wtorek, 6 lutego 2018

Lekcja RP: Spotkanie z Polakami ratującymi Żydów w czasie wojny

Na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy we wtorek do Pałacu Prezydenckiego przybyli Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej. W ramach projektu Lekcja RP z gośćmi Prezydenta spotkali się harcerze. 
Środa, 10 stycznia 2018

Lekcja RP: Spotkanie ze sportowcami z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami środowiska sportowego z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach projektu Lekcja RP w spotkaniu wzięli także udział uczniowie ze szkół sportowych. 
Środa, 18 października 2017

Lekcja RP: Koncert poświęcony Tadeuszowi Kościuszce

Z okazji Roku Tadeusza Kościuszki w Pałacu Prezydenckim odbył się koncert poświęcony naczelnikowi pierwszego polskiego powstania z 1794 roku. W ramach projektu Lekcja RP wzięła w nim udział młodzież ze szkół, których patronem jest Tadeusz Kościuszko. 
Środa, 11 października 2017

Lekcja RP w 75. rocznicę powstania „Żegoty”

W związku 75. rocznicą powstania Rady Pomocy Żydom „Żegota” przy Delegaturze Rządu RP na Kraj w środę w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie w ramach projektu Lekcja RP. 
Piątek, 26 maja 2017

Lekcja RP: Tadeusz Kościuszko 

W piątek 26 maja w Pałacu Prezydenckim odbyła się kolejna z cyklu „Lekcja RP”, tym razem poświęcona postaci Tadeusza Kościuszki. 
123  
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.