Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 18 października 2017

Lekcja RP: Koncert poświęcony Tadeuszowi Kościuszce

  |   Koncert w Pałacu Prezydenckim był jednym z wydarzeń upamiętniających 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki Koncert w Pałacu Prezydenckim był jednym z wydarzeń upamiętniających 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki Koncert w Pałacu Prezydenckim był jednym z wydarzeń upamiętniających 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki Koncert w Pałacu Prezydenckim był jednym z wydarzeń upamiętniających 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki Koncert w Pałacu Prezydenckim był jednym z wydarzeń upamiętniających 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki Koncert w Pałacu Prezydenckim był jednym z wydarzeń upamiętniających 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki Koncert w Pałacu Prezydenckim był jednym z wydarzeń upamiętniających 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki Koncert w Pałacu Prezydenckim był jednym z wydarzeń upamiętniających 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki

Z okazji Roku Tadeusza Kościuszki w Pałacu Prezydenckim odbył się koncert poświęcony naczelnikowi pierwszego polskiego powstania z 1794 roku. Wzięła w nim udział młodzież ze szkół muzycznych. W ramach projektu Lekcja RP koncertu wysłuchali uczniowie ze szkół, których patronem jest Tadeusz Kościuszko. 

 

Zobacz także: Prezydent: Polacy zmierzali do wolności poprzez walkę, ale i kulturę Do Pałacu Prezydenckiego zaproszono uczniów i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki  w Łukowie, Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, I Liceum Ogólnokształcącego  oraz Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu, Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusz Kościuszki w Pruszkowie, LI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie oraz przedstawicieli Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

 

Goście wysłuchali utworów Fryderyka Chopina, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego i Karola Kurpińskiego, a także samego Tadeusza Kościuszki.

 

Koncert w Pałacu Prezydenckim był jednym z wydarzeń upamiętniających 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Zorganizowała go Kancelaria Prezydenta RP we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. (BZ)

Poleć znajomemu