Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 28 lutego 2018

Lekcja RP: Idea niepodległościowa w literaturze polskiej

  |   Licealiści z Limanowej, Olsztyna, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego uczestniczyli w Lekcji RP Licealiści z Limanowej, Olsztyna, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego uczestniczyli w Lekcji RP Licealiści z Limanowej, Olsztyna, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego uczestniczyli w Lekcji RP Licealiści z Limanowej, Olsztyna, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego uczestniczyli w Lekcji RP Licealiści z Limanowej, Olsztyna, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego uczestniczyli w Lekcji RP Licealiści z Limanowej, Olsztyna, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego uczestniczyli w Lekcji RP Licealiści z Limanowej, Olsztyna, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego uczestniczyli w Lekcji RP Licealiści z Limanowej, Olsztyna, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego uczestniczyli w Lekcji RP Licealiści z Limanowej, Olsztyna, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego uczestniczyli w Lekcji RP

„Idea niepodległościowa w literaturze polskiej” – taki był temat kolejnej Lekcji RP, która została poprowadzona w Pałacu Prezydenckim przy okazji inauguracji siódmej edycji akcji Narodowe Czytanie.

 

Zobacz także: Narodowe Czytanie 2018: „Przedwiośnie” i Antologia Niepodległości Ponieważ tegoroczna odsłona ma miejsce w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła wydarzenia. Do czytania przez cały rok 2018 Para Prezydencka zaproponowała 44 teksty Antologii Niepodległości.  Natomiast lekturą Narodowego Czytania na punkt kulminacyjny akcji, który odbędzie się 8 września 2018 roku, jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

 

Temat Lekcji RP też nawiązywał do 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu uczestniczyli licealiści z Limanowej, Olsztyna, Opoczna i Sokołowa Podlaskiego.

 

Lekcja RP to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Prezydenta RP. Polega on na organizacji w trakcie roku szkolnego cyklicznych lekcji w Pałacu Prezydenckim, skierowanych głównie do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. (BZ)

Poleć znajomemu