Menu rozwijane

29 września 2021

Z perspektywy czasu da się ocenić, które decyzje w okresie pandemii były lepsze, które gorsze, ale trzeba powiedzieć jedno – udało nam się przetrwać najgorszy do tej pory okres; daliśmy radę – ocenił Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wziął w środę udział w posiedzeniu Rady ds. Ochrony Zdrowia pt. „System ochrony zdrowia odporny na kryzysy – w jakim kierunku planować zmiany?”

Andrzej Duda na początku posiedzenia Rady mówił, że dziś mamy już spory bagaż doświadczeń w zmaganiu się z najpoważniejszym wyzwaniem, jakie pojawiło się w ciągu ostatnich dziesięcioleci, a mianowicie – pandemią koronawirusa.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

– Ale trzeba powiedzieć sobie jedno – generalnie się udało przetrwać najgorszy jak do tej pory okres – kiedy mieliśmy ponad 20 tys. dziennie stwierdzonych przypadków koronawirusa, kiedy musieliśmy uruchomić szpitale polowe, de facto, gdy nawet w hangarze na lotnisku Okęcie był szpital dedykowany covidowy – wskazywał Prezydent.

Andrzej Duda podkreślił jednocześnie, że z całą pewnością jest dużo elementów, które można by poprawić. Zwrócił uwagę, że zasadniczym pytaniem jest to, w jaki sposób działać na przyszłość, w jaki sposób powinniśmy mieć ustawiony system, by łatwiej i sprawniej był w stanie odpowiedzieć na tego typu nieprzewidziane wcześniej, a bardzo trudne sytuacje.

 

Posiedzenie Rady otworzyła minister Grażyna Ignaczak–Bandych, Szef KPRP. Wzięli w nim udział także m.in.: prof. Piotr Czauderna, przewodniczący Rady ds. Ochrony Zdrowia; Waldemar Kraska, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia; gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak, Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

 

Belweder | Posiedzenie Rady ds. Ochrony Zdrowia z udziałem Prezydenta RP (1)
Belweder | Posiedzenie Rady ds. Ochrony Zdrowia z udziałem Prezydenta RP (2)
Belweder | Posiedzenie Rady ds. Ochrony Zdrowia z udziałem Prezydenta RP (3)
Belweder | Posiedzenie Rady ds. Ochrony Zdrowia z udziałem Prezydenta RP (4)
Belweder | Posiedzenie Rady ds. Ochrony Zdrowia z udziałem Prezydenta RP (5)
Belweder | Posiedzenie Rady ds. Ochrony Zdrowia z udziałem Prezydenta RP (6)
Belweder | Posiedzenie Rady ds. Ochrony Zdrowia z udziałem Prezydenta RP (7)
Belweder | Posiedzenie Rady ds. Ochrony Zdrowia z udziałem Prezydenta RP (8)
01__andrzej_duda__rada_ds_ochrony_zdrowia__210929_mb029983.jpg
02__andrzej_duda__rada_ds_ochrony_zdrowia__210929_mb029992.jpg
03__andrzej_duda__rada_ds_ochrony_zdrowia__210929_mb019961.jpg
04__andrzej_duda__rada_ds_ochrony_zdrowia__210929_mb020027.jpg
05__andrzej_duda__rada_ds_ochrony_zdrowia__210929_mb019970.jpg
06__andrzej_duda__rada_ds_ochrony_zdrowia__210929_mb020042.jpg
07__andrzej_duda__rada_ds_ochrony_zdrowia__210929_mb019992.jpg
08__andrzej_duda__rada_ds_ochrony_zdrowia__210929_mb010002.jpg
Może Cię zainteresować Prezydent powołał Radę do spraw Ochrony Zdrowia Iluminacja z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia Rada ds. Ochrony Zdrowia o cukrzycy Rozmowa Pierwszej Damy z dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi


Po posiedzeniu szef Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak–Bandych przypominała, że celem Rady jest odpowiedź na pytania, jak zapewnić funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej w Polsce w przyszłości. – Rozpoczęliśmy nową dyskusję, która powinna pokazać kierunki i która powinna dać wytyczne na przyszłość – mówiła.

 

 

WIĘCEJ o Radzie ds. Ochrony Zdrowia >>