Menu rozwijane

Błażej Spychalski urodził się 16 lutego 1985 r. we Włocławku. W 2010 r. ukończył  studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji, kierunek Prawo.

Związany z Prawem i Sprawiedliwością od 2006 r. Pracował m.in. w dziale Legislacji i Analiz Klubu Parlamentarnego PiS, a także w dziale Prezydialnym Klubu. Od 2011 r., przez cztery lata, był asystentem posła do Parlamentu Europejskiego Konrada Szymańskiego, a następnie europosła Janusza Wojciechowskiego. W 2014 r. został koordynatorem w dziale struktur partii PiS. Później pełnił funkcję Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim, a od 1 marca został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. Przez ostatnie 4 lata radny sejmiku województwa łódzkiego, członek Komisji Rozwoju Regionalnego Gospodarki Przestrzennej, Transportu i Komunikacji.

Żonaty, ma czworo dzieci.

Od 7 września 2018 r. do 30 września 2021 r. pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Z dniem 1 października 2021 r. został powołany na Doradcę Społecznego Prezydenta RP.