Menu rozwijane

Były Prezydent Kielc.

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Pracę zawodową rozpoczął jako majster na budowie pod Przemyślem. Przez 20 lat związany był z kielecką firmą „Chemadin”, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej: od majstra przez kierownika, dyrektora do prezesa firmy.

W latach 1999–2001 był wojewodą świętokrzyskim. W tym czasie zorganizował wiele akcji promujących Kielecczyznę.

W listopadzie 2002 r. został Prezydentem Kielc. W wyborach samorządowych w latach 2006, 2010 i 2014 ponownie był wybierany na Prezydenta Kielc, za każdym razem zwyciężając już w pierwszej turze.

Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, otrzymał m.in.: Medal Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy za osobisty wkład we współpracę pomiędzy Polską a Ukrainą, Nagrodę im. Grzegorza Palki – samorządowego Oskara, za stworzenie dogodnych warunków dla nowych inwestorów i twórców kultury, Złoty Krzyż Zasługi za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz społeczności lokalnej przyznany przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, tytuł „Lidera Regionu” w kategorii „Kultura”, Międzynarodową Nagrodę „Giuseppe Sciacca” za zaangażowanie w działalność na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym, Świętokrzyską Nagrodę Gospodarczą „Skrzydła” – nagrodę specjalną za dynamiczny rozwój miasta. Premier Ukrainy nadał mu Order Księcia Jarosława Mądrego za pracę na rzecz partnerstwa polsko-ukraińskiego. W 2016 r. został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W październiku 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

W latach 2019-2021 sprawował funkcję prezesa należącej do samorządu województwa świętokrzyskiego spółki akcyjnej Uzdrowisko Busko-Zdrój.

Żonaty, ma dwoje dzieci.