Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 14 sierpnia 2019

Powołanie Mariusza Kamińskiego na szefa MSWiA

  |   Uroczystość dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów Mariusz Kamiński objął stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Prezydent wyraził przekonanie, że Mariusz Kamiński „świetnie poradzi sobie w tej niezwykle odpowiedzialnej misji” Dotychczasowa szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek została w piątek wybrana na marszałka Sejmu Andrzej Duda podziękował też b. minister Elżbiecie Witek za „doskonałe wypełnianie obowiązków i gotowość do służby”. Uroczystość dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów Uroczystość dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów Briefing prasowy ministra Kamińskiego i Marszałek Sejmu Elżbiety Witek

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 13 sierpnia 2019 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów powołał Mariusza Kamińskiego Ministra-Członka Rady Ministrów na urząd Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Zobacz także: Wystąpienie podczas uroczystości dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów

 

– Mam absolutne przekonanie, że Mariusz Kamiński na stanowisku Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji to właściwa osoba na właściwym miejscu – powiedział Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. 

 

 

Poleć znajomemu