Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 27 grudnia 2019

Cezary Kochalski powołany w skład Rady Polityki Pieniężnej

  |   Prezydent wręczył Cezaremu Kochalskiemu akt powołania w skład Rady Polityki Pieniężnej – Cieszę się, że najlepsza osoba jaką mogę wybrać zasiądzie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, jako jego przedstawiciel w Radzie Polityki Pieniężnej – mówił Andrzej Duda – Pan Profesor jest bardzo spokojnym i wyważonym analitykiem badającym rynek finansowy – ocenił Prezydent – Cieszę się, że doświadczony ekonomista, naukowiec będzie współodpowiedzialny za kształtowanie polityki pieniężnej państwa – mówił Andrzej Duda – Jestem przekonany, że Pan Profesor ten kolejny swój egzamin profesjonalny zda w sposób znakomity – zaznaczył Cezary Kochalski był Doradcą Prezydenta RP od stycznia 2017 r. do 20 grudnia 2019 r.

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył Cezaremu Kochalskiemu akt powołania w skład Rady Polityki Pieniężnej.

 

– Bardzo serdecznie gratuluję i bardzo się cieszę, że mogłem powierzyć Panu Profesorowi to niezwykle ważne zadanie. Cieszę się dlatego, że najlepsza osoba, w moim przekonaniu, jaką mogę wybrać zasiądzie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, jako jego przedstawiciel w Radzie Polityki Pieniężnej – organie, który ma dla funkcjonowania państwa, dla gospodarki państwa, a przede wszystkim dla systemu finansowego państwa fundamentalne wręcz znaczenie – podkreślał Prezydent podczas uroczystości. 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

Dr hab. Cezary Kochalski jest kierownikiem Katedry Controllingu, Analizy Finansowej i Wyceny  Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył studia magisterskie w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji (1991) oraz studia podyplomowe w Uniwersytecie w Stirling (Wielka Brytania) w zakresie rachunkowości i finansów. Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych uzyskał w 1999 roku, natomiast doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w 2007 roku. Od 2009 roku zajmuje stanowisko profesora nadzwyczajnego.

 

Doradca Prezydenta RP od stycznia 2017 r. do 20 grudnia 2019 r. Od grudnia 2018 do 20 grudnia 2019 r. przedstawiciel Prezydenta RP w Komisji Nadzoru Finansowego.

 

Cezary Kochalski został powołany przez Prezydenta RP w skład Rady Polityki Pieniężnej z dniem 21 grudnia 2019 r.

___________________________________

 

W skład Rady Polityki Pieniężnej wchodzą Prezes Narodowego Banku Polskiego jako przewodniczący oraz osoby wyróżniające się wiedzą z zakresu finansów powoływane na 6 lat, w równej liczbie przez Prezydenta Rzeczypospolitej, Sejm i Senat.

Poleć znajomemu