Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 8 stycznia 2020

Prezydent wręczył akt mianowania Dowódcy WOT

  |   Belweder | Uroczystość wręczenia gen. dyw. Wiesławowi Kukule aktu mianowania na ponowną kadencję na stanowisku Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej Belweder | Uroczystość wręczenia gen. dyw. Wiesławowi Kukule aktu mianowania na ponowną kadencję na stanowisku Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej Belweder | Uroczystość wręczenia gen. dyw. Wiesławowi Kukule aktu mianowania na ponowną kadencję na stanowisku Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej Belweder | Uroczystość wręczenia gen. dyw. Wiesławowi Kukule aktu mianowania na ponowną kadencję na stanowisku Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej Belweder | Uroczystość wręczenia gen. dyw. Wiesławowi Kukule aktu mianowania na ponowną kadencję na stanowisku Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej – Wojska Obrony Terytorialnej spełniają w sposób znakomity swoją rolę – zaznaczył Prezydent – To była bardzo, w sensie ambicjonalnym i służbowym, ryzykowna misja – podjąć się stworzenia czegoś, czego do tej pory w Polsce nie było – podkreślał – Żołnierze obrony terytorialnej w bardzo wielu sytuacjach byli tam właśnie, gdzie byli potrzebni. Zawsze gotowi, zawsze blisko – ocenił Andrzej Duda – Wojska Obrony Terytorialnej spełniają w sposób znakomity swoją rolę – zaznaczył Prezydent Gen. Wiesław Kukuła kolejną kadencję będzie dowodził WOT

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda wręczył gen. dyw. Wiesławowi Kukule akt mianowania na ponowną kadencję na stanowisku Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

– Dwa słowa: gratuluję, ale i dziękuję. To była bardzo, w sensie ambicjonalnym i służbowym, ryzykowna misja – podjąć się stworzenia czegoś, czego do tej pory w Polsce nie było – podkreślał Prezydent podczas uroczystości w Belwederze. –  Panie generale to jest naprawdę bardzo dobrze wykonywane zadanie. Bardzo Panu za to w imieniu Rzeczypospolitej dziękuję – mówił Andrzej Duda, dodając, że nominacja to przede wszystkim podziękowanie oraz forma docenienia tego, co generał do tej pory zrobił.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

Poleć znajomemu