Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 października 2020

Prezydent powołał Przemysława Czarnka na Ministra Edukacji i Nauki

Przemysław Czarnek podchodzi do Prezydenta   |   Uroczystość dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów Prezydent powołuje Przemysława Czarnka na Ministra Edukacji i Nauki Prezydent powołuje Przemysława Czarnka na Ministra Edukacji i Nauki Uroczystość dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów Uroczystość dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów Prezydent: Połączenie dwóch działów w jednym ministerstwie nakłada odpowiedzialność na szefa resortu, ale i daje możliwość lepszej koordynacji dwóch części procesu edukacyjnego Prezydent: Musi zostać zachowana autonomia uczelni, ale nie może ona polegać na samowładztwie Uroczystość dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów Uroczystość dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów

Prezydent Andrzej Duda postanowieniem z dnia 19 października 2020 r. powołał Przemysława Czarnka na urząd Ministra Edukacji i Nauki. Do najważniejszych zadań w obszarach podległych nowemu ministrowi Prezydent zaliczył potrzebę wzmocnienia roli rodziców w procesie edukacji i zapewnienie wolności badań naukowych.

 

Andrzej Duda ocenił, że połączenie w jednym ministerstwie dwóch działów – nauki i szkolnictwa wyższego – niesie szczególną odpowiedzialność, ale też szansę systemową: koordynacji dwóch części procesu edukacyjnego. Jak mówił, to zadanie bardzo trudne, bo dzisiaj cały czas w polskim systemie edukacji jest bardzo wiele takich treści, co do których polskie rodziny mają ogromne wątpliwości, czy chciałyby, żeby takimi treściami były edukowane ich dzieci.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

 

W uroczystości uczestniczyła Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP oraz Premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Zobacz także: Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów Prezydent RP Andrzej Duda postanowieniem z dnia 19 października 2020 r. odwołał z dniem 19 października 2020 r.:


– Wojciecha Murdzka ze składu Rady Ministrów, z urzędu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
– Dariusza Piontkowskiego ze składu Rady Ministrów, z urzędu Ministra Edukacji Narodowej.

 

Poleć znajomemu