Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 12 czerwca 2017

Prezydent powołał nowego Szefa KPRP oraz pełnomocników

  |   "Dziękuję pani minister Małgorzacie Sadurskiej za dwa lata służby na tym bardzo wymagającym i trudnym stanowisku. Dziękuję za sumienną pracę - powiedział Prezydent. "To jest nie tylko funkcja, to jest przede wszystkim służba dla RP i za gotowość podjęcia tej służby jestem pani minister ogromni wdzięczny" - zwrócił się do Haliny Szymańskiej Andrzej Duda. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda ustanowił także swoich pełnomocników: Pawła Muchę i Wojciecha Kolarskiego Prezydent RP Andrzej Duda powołał Halinę Szymańską na stanowisko Szefa Kancelarii Prezydenta RP Prezydent RP Andrzej Duda powołał Halinę Szymańską na stanowisko Szefa Kancelarii Prezydenta RP

Postanowieniami z dnia 12 czerwca 2017 roku Prezydent RP Andrzej Duda powołał:

  • Halinę SZYMAŃSKĄ na stanowisko Szefa Kancelarii Prezydenta RP (z dniem 13 czerwca br).

Wcześniej prezydent odwołał ze stanowiska Szefa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzatę SADURSKĄ.

 

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda ustanowił także swoich pełnomocników.

  •  Sekretarz Stanu, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Paweł MUCHA został powołany na Pełnomocnika Prezydenta RP do spraw referendum dotyczącego projektu nowej Konstytucji;
  • Podsekretarz Stanu Wojciech KOLARSKI został powołany na Pełnomocnika Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

 

- Bardzo serdecznie dziękuje pani minister Małgorzacie Sadurskiej za te dwa lata pracy. To są (...) pełne dwa lata, mimo, że objęcie urzędu prezydenta przeze mnie nastąpiło 6 sierpnia, to w tym czasie dokładnie dwa lata temu byłem już prezydentem elektem i razem z panią minister już pracowaliśmy - wtedy jeszcze w Pałacu na ul. Foksal - zauważył Duda.

 

Zobacz także: Wystąpienie prezydenta podczas uroczystości odwołania obecnego i powołania nowego Szefa KPRP oraz nominacji Pełnomocników Prezydenta RP - Więc to są pełne dwa lata służby na tym bardzo wymagającym i trudnym stanowisku. Bardzo serdecznie za to pani minister dziękuję. To była bardzo sumiennie i bardzo sprawnie wykonana praca. Jestem za to ogromnie wdzięczny, jestem ogromnie wdzięczny za ten czas, który pani minister poświeciła, po to żeby to zadanie wykonać jak najlepiej - podkreślił prezydent.

 
Jak zaznaczył ogromnie docenia to, że minister Sadurska była zaangażowana w pracę w Kancelarii Prezydenta, ale że jednocześnie reprezentowała go w Sejmie.
 

 

Prezydent Andrzej Duda podziękował Halinie Szymańskiej za przyjęcie propozycji kierowania Kancelarią Prezydenta. - Jestem przekonany, że wykona pani obowiązki jak najlepiej, cieszę się, że przyjęła pani tę nominację. Dziękuję również najbliższym, że się na to zgodzili, że po raz kolejny zostaje pani porwana z domu" - mówił prezydent podczas uroczystości oficjalnego powołania jej na szefową KPRP.

 

- Doskonale pani zdaje sobie sprawę z tego, że to funkcja, która jest związana z dużym obciążeniem, to funkcja, która związana jest z dodatkowymi obowiązkami, także tymi o charakterze politycznym - zauważył w poniedziałek prezydent.  Jak podkreślił Halina Szymańska jest osobą doświadczoną na stanowiskach kierowniczych, w tym m.in. jako wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 
- To jest nie tylko funkcja, to jest przede wszystkim służba dla Rzeczypospolitej i za gotowość podjęcia tej służby jestem pani minister ogromni wdzięczny  - dodał.
 

 

 

 

 

Poleć znajomemu