przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 17 lutego 2016

„Sądownictwo administracyjne ważnym filarem wymiaru sprawiedliwości”

  |   Prezydent wręczył akt powołania na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego Prezydent wręczył akt powołania na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego Prezydent wręczył akt powołania na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego Prezydent wręczył akt powołania na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego Prezydent wręczył akt powołania na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego Prezydent wręczył akt powołania na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego Prezydent wręczył akt powołania na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego Prezydent wręczył akt powołania na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego Prezydent wręczył akt powołania na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 15 lutego 2016 r. powołał z dniem 17 lutego 2016 r. Marka Zirka-Sadowskiego na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

- Dziękuję za możliwość wyboru spośród dwóch kandydatów osoby, która przez najbliższe sześć lat będzie kierowała jednym z najważniejszych elementów wymiaru sprawiedliwości w Polsce – powiedział prezydent w środę podczas uroczystego wręczenia aktu w Pałacu Prezydenckim.


- Cieszę się z tej nominacji, dlatego że nominuję profesora, prawnika, ale przede wszystkim człowieka niezwykle doświadczonego – podkreślił Andrzej Duda. Przypomniał, że nowy prezes jest sędzią NSA od 22 lat, a od 11 lat wiceprezesem tego sądu, ale w ostatnim okresie sprawował de facto kierownictwo nad całym sądem jako p.o. prezesa NSA.

 

- Nie mam żadnych wątpliwości, że znajomość materii, którą przyjdzie się panu teraz zajmować, jest u pana absolutna – zwrócił się do profesora Zirka-Sadowskiego.


Prezydent prosił o podjęcie starań o skrócenie czasu rozstrzygania spraw przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. - Naczelny Sąd Administracyjny  jest jeden na cały kraj i w związku z tym w sposób oczywisty ma tych spraw więcej. Chciałbym żeby pan prezes o metodach doprowadzenia do tego, aby sprawy rozstrzygane były szybciej, myślał bardzo wnikliwie - mówił Andrzej Duda.  – Jestem w tym zakresie otwarty na współpracę i wszelkie inicjatywy – zapowiedział.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.