Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 21 stycznia 2017

Prezydent odznaczył pośmiertnie Tomasza Kalitę

  |   Na Powązkach Wojskowych odbyły się uroczystości pogrzebowe Tomasza Kality. Wziął w nich udział prezydent Andrzej Duda. (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP) Na Powązkach Wojskowych odbyły się uroczystości pogrzebowe Tomasza Kality. Wziął w nich udział prezydent Andrzej Duda. (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP) Na Powązkach Wojskowych odbyły się uroczystości pogrzebowe Tomasza Kality. Wziął w nich udział prezydent Andrzej Duda. (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP) Na Powązkach Wojskowych odbyły się uroczystości pogrzebowe Tomasza Kality. Wziął w nich udział prezydent Andrzej Duda. (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP) Na Powązkach Wojskowych odbyły się uroczystości pogrzebowe Tomasza Kality. Wziął w nich udział prezydent Andrzej Duda. (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP) Na Powązkach Wojskowych odbyły się uroczystości pogrzebowe Tomasza Kality. Wziął w nich udział prezydent Andrzej Duda. (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP) Na Powązkach Wojskowych odbyły się uroczystości pogrzebowe Tomasza Kality. Wziął w nich udział prezydent Andrzej Duda. (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP) Na Powązkach Wojskowych odbyły się uroczystości pogrzebowe Tomasza Kality. Wziął w nich udział prezydent Andrzej Duda. (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP)

Na Powązkach Wojskowych w Warszawie w sobotę po godz. 9 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe rzecznika SLD Tomasza Kality. Wziął w nich udział prezydent Andrzej Duda, który przyznał pośmiertnie Kalicie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności publicznej.

Uroczystości na Powązkach rozpoczęły się od odczytania postanowienia o odznaczeniu, decyzja prezydenta została przekazana żonie zmarłego Annie Kalicie. Wdowie przekazano także list kondolencyjny od prezydenta.

Tomasz Kalita zmarł w poniedziałek. Od wiosny 2016 r. zmagał się z chorobą nowotworową, 8 lutego skończyłby 38 lat.

Poleć znajomemu