przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 13 kwietnia 2017

Prezydent odznaczył generała Scaparrottiego Orderem Zasługi RP

  |   Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Wręczenie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent Andrzej Duda odznaczył w czwartek Naczelnego Dowódcę Sił Sojuszniczych w Europie (SACEUR) gen. Curtisa Scaparrottiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP. - Gen. Scaparrotti to człowiek zasłużony dla budowy architektury bezpieczeństwa w naszym regionie - mówił Andrzej Duda. Zobacz także: Spotkanie z Naczelnym Dowódcą Sił Sojuszniczych w Europie (PL/ENG)

 

W uroczystości w Pałacu Prezydencki wziął udział m.in. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch i kierownictwo Kancelarii Prezydenta RP.

 

Prezydent wyraził satysfakcję, że może udekorować wysokim odznaczeniem RP gen. Scaparrottiego, "człowieka zasłużonego dla naszego kraju i dla budowy architektury bezpieczeństwa" nie tylko w Europie, ale także i w Polsce.

 

Andrzej Duda zaznaczył, że ubiegłoroczny szczyt NATO w Warszawie przyniósł bardzo ważne decyzje, jeśli chodzi o architekturę bezpieczeństwa Polski i całego regionu. - Wielokrotnie podkreślałem, że te decyzje mają z całą pewnością wymiar i znaczenie historyczne - powiedział prezydent.

 

- Zadanie, które spoczywa na barkach pana generała, jest zadaniem ogromnym. Decyzje podejmowane przez polityków są decyzjami na papierze. Sfera bezpieczeństwa powstaje tak naprawdę dopiero, gdy te decyzje są realizowane. Chcę podkreślić niezwykle zasługi pana generała w wypełnianiu tego, co szczyt NATO postanowił w kwestii wzmocnienia obecności Sojuszu w naszej części Europy - powiedział prezydent Duda.

 

Jak dodał, "żelazna konsekwencja", z jaką generał Scaparrotti realizuje swoje obowiązki dowódcze, oraz wciela w życie postanowienia Sojuszu podjęte na szczycie w Warszawie, "nie tylko robi ogromne wrażenie, ale ma fundamentalne znaczenie dla naszego kraju".

 

Prezydent i gen. Scaparrotti wezmą w czwartek w Orzyszu udział w oficjalnym powitaniu żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO przybyłych w ramach wzmocnienia wschodniej flanki. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.